MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AK Parti İzmir’den de sağlık çalışanlarına destek
Yerel Politika
20 Mart 2020 Cuma 15:41

AK Parti İzmir’den de sağlık çalışanlarına destek

Türkiye’de dün akşam saat 21.00'de başlayan koronavirüs tehdidine karşı 24 saat mücadele eden sağlık çalışanlarına destek için balkonlarda alkış tuttu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın destek verdiği eyleme AK Parti İzmir de katılacak.

EGEPOSTASI  - Yeni tip coronavirüs vakası (Covid-19) vakaları artarken, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek amacıyla bu akşamdan itibaren her akşam saat 21'de alkışlama çağrısı yapılmıştı. Vatandaşlar, saat 21.00'de evlerinin balkonlarına çıkıp dakikalarca sağlık çalışanlarına destek için alkış tuttu. 

"ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM"
Bakan Koca paylaşımında, "ALKIŞLAYALIM! NE KADAR ALKIŞLASAK AZDIR! Bugün saat 14’te Meclis’teki konuşmamda milletimin temsilcilerini özverili Sağlık Çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. Şimdi tam 21.00’da milletimizi, bu alkış sesini Türkiye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum" dedi.

Bakan Koca daha sonra yaptığı paylaşımda, "SAAT 21.00 ALKIŞI İÇİN SAĞ OL TÜRKİYE! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM!" ifadelerini kullandı.


Bakan Koca’nın destek çağrısına AK Parti İzmir’den destek geldi. Egepostası’na konuşan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli “Koronavirüs salgını için 24 saat çalışan sağlık çalışanlarımız için bakanımızın dediğimiz gibi bu eyleme üç gün üst üstü katılacağız. AK Parti İzmir teşkilatını ve tüm İzmirlileri sağlık çalışanlarımızı üç gün üst üste saat: 21.00’de alkışlamaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Mustafa MOROĞLU - Buca
 20 Mart 2020 Cuma 19:31
Alkış gereklidir, yurttaşlar olarak katılımın artarak devam etmesini diliyorum, ancak erk sahipleri açıklanan ekonomik pakette en fazla risk altında bulunan sağlık çalışanlarına bir katkı yapılmaması düşündürücüdür, hiç olmazsa bu iki aylık süre içinde çift maaş ile destek olunması gerekir..Konut alana destek var, virüs konut almakla nasıl düşecekse ? Virüsün tam göbeğinde hayatları risk altında çalışan fedakar insanlara ekonomik katkı koyun da ülke olarak alkışlayalım sizi..
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası