MENÜ
İzmir 23°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bahreyn'de İzmir rüzgarı
Ekonomi
13 Ağustos 2019 Salı 14:39

Bahreyn'de İzmir rüzgarı

İzmir Merkezli Konyalı Ahmet Usta Lokantalar Zinciri Bahreyn’de 2. Şubesini açtı. Dubai ve Bahreyn’de çok sayıda Arap iş adamının katıldığı açılışta Ege Türkülerine Arap müziğiyle eşlik edildi.

Türkiye’nin en büyük etli ekmek lokantalar zincirleri arasında  bulunan  İzmir Merkezli  Konyalı Ahmet Usta Bahreyn’deki 2 şubesini Juaffer’ de açtı.

Bahreyn’ nin ticaret merkezi oteller ve sosyal yaşam bölgesi Juaffer’deki açılışa katılanları Zeybek kıyafeti giymiş Efeler karşıladı. Dubai ve Bahreyn’de çok sayıda Arap ve Türk iş adamı Türk Dış İşleri Bakanlığı yetkilileri, Ticari ataşemiz, Arap basın mensupları açılışa katıldı. Açılışta Arap  dans topluluğu gösteride bulundu. Sahnede Ege Türküleri çalındı.

ORTADOĞU’DA İSTİKRARLI BİÇİMDE BÜYÜYECEĞİZ.

Konyalı Ahmet Usta Bahreyn’deki 2 şubesini Juaffer’ de açmaktan duydukları memnuniyeti  dile getiren  Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki Bulut konuşmasını şöyle dürdürdü “ Türkiye’nin en güzel şehri, Ege’nin parlayan yıldızı İzmir’den sizlere kucak dolusu selam getirdim.  Türkiye’nin en büyük et ve etli ekmek restoranlar zincirleri arasında bulunan Konyalı Ahmet Usta’nın bir şubesini  daha bu seçkin şehirde açmak heyecanımızı daha da arttırdı. Bizler ortak tarihi, ortak değerleri ve aynı mutfak kültürüne sahip kardeş milletleriz.” İfadelerini kullandı.

TARİHİMİZ, ACILARIMIZ SEVİNÇLERİMİZ HEP ORTAK OLMUŞTUR.

Aynı coğrafyadan bulunmanın çok ötesinde, ortak tarih, ortak geçmiş ve ortak geleceğe sahip olduklarını belirten Bulut konuşmasını şöyle sürdürdü “  Şimdi ise aynı sofrada buluşmanın, birlikte çalışmanın, ortaklıklar kurmanın üretmenin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu duygularla sizleri İzmir’de ağırlamaktan gurur duyacağımı belirtmek isterim.”

KONYALI AHMET USTA’NIN İLKELERİ VAR.

Şirkete dair bilgilerde veren  Bulut daha sonra şunlar söyledi “ şirketimiz 2007 yılında kuruldu. Farklı ülke ve kentlerde 25 şubemiz bulunmaktadır.  Konyalı Ahmet Usta istikrarlı ve kararlı büyümesini sürdürüyor ve bu süre zarfında ilkelerinden asla ödün vermiyor. En büyük önceliğimiz mutfağın/üretimin her aşamasında helal gıda prensipleridir.

ŞİRKETLER GRUBUMUZUN ÜÇ TEMEL İLKESİ VARDIR;

 Mutlak hijyen, sağlık, hizmet kalitesi ve şeffaflık, müşteri memnuniyeti ile devamlılıktır. Hizmet anayasamız bu ilkeler ışığında şekillenmiştir.

Her gün binlerce aileye Anadolu mutfağını, kalitesini, lezzetini sunmanın keyfini, heyecanını yaşıyoruz. Genç kuşaklara yönelik giderek artan Fast-food tarzı “sağlıksız” beslenme baskısına karşın Müslüman mutfağının misyonunu üstlendiğimizi söyleyecek kadar iddialıyız, kararlıyız ve ona göre de kurumsal altyapıya sahibiz.

 Bu alanda ciddi biçimde mutfak AR-GE’si yaptığımızı söyleyebilirim. Bugün sadece aile büyüklerini değil, bütün yaş gruplarını sofralarımızda buluşturmayı başarabiliyoruz

Bugün Konyalı Ahmet Usta lokantalar zincirini ziyaret ettiğinizde farklı kuşakları, aynı zamanda farklı sosyal grupları aynı masalarda görebilmeniz mümkündür.

Türkiye’nin en saygın, en büyük alışveriş merkezlerinde, marka restoranların yoğunlukta olduğu caddelerde, lezzet duraklarında ‘sağlıklı beslenme sağlıklı yaşam’ hedefimizin bütün sosyal gruplarca kabul gördüğünün gururunu yaşıyoruz.

Beslenme, yemek gibi oldukça hassas bir sektörde hizmet vermenin duyarlılığıyla; İnsan kaynakları, finansman, halkla ilişkiler, kalite kontrol, gıda mühendisliği, işyeri hekimliği, operasyon birimi, medya planlama, AR-GE, bayii yönetimi, veteriner hekimliği, personel eğitimi, birimlerimiz bulunmaktadır.Bu kadim coğrafyanın, bu güzel toprakların, bu güçlü sarsılmaz inancın, sağlam kültürün mensupları olarak yaşamın her alanında farklı projeler üretmeliyiz.  Türkiye’nin imkanları, altyapısı, yetişmiş insan gücü, doğası, turizm potansiyeli, teknolojik/bilimsel birimiyle sizleri ülkemize yatırım yapmaya davet ediyorum.’ ’dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası