MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Başkan Soyer'den İzmirlilere müjde! İzmir mozzarellası üretilecek...
Yerel Yönetimler
11 Eylül 2019 Çarşamba 11:15

Başkan Soyer'den İzmirlilere müjde! İzmir mozzarellası üretilecek...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, katıldığı bir radyo yayınında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. İtalya’nın ünlü mozzarella peynirinin bir benzeri olan İzmir mozzarellasını üretileceğini duyuran Soyer, “Manda çiftlikleri kuracağız. Üreticiye küçük baştan sonra manda dağıtacağız. Mandıra kurcağız. İzmir’in mozzerallasını dünyaya tanıtacağız” dedi. Soyer, Homeros ismiyle büyük bir festival düzenleyeceklerini açıkladı. Ayrıca hoş geldin bebek paketinin içine 7 ayrı kitap koyacaklarını belirtti.

EGEPOSTASI- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, katıldığı bir radyo yayınında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Başkan Soyer, İtalya’nın ünlü mozzarella peynirinin bir benzernin İzmir mozzarellasını üretileceğini ifade etti. Başkan Soyer, Üreticiyi desteklemeye devam ediyoruz. Yenilik yapacağız. Manda dağıtmaya başlayacağız. Manda bu coğrafyadan gitmiş İtalya’ya. İtalyan Mozzerallası diye bir şey var. Biz İzmir Mozzerallasını çıkacağız. Manda bu coğrafyanın hayvanı. Nasıl olur da elimizden çıkarırız anlamak mümkün değil. Manda çiftliği kuracağız. Manda dağıtmaya başlayacağız. 3 ayrı noktada manda çiftliği kuracağız. Ayrıca Mandıra kuracağız ve İzmir mozzerellasını dünyaya tanıtacağız”

HOMEROS FESTİVALİ DÜŞÜNÜYORUZ

Başkan Soyer, Homeros Festivali yapılacağını dile getirirken, “Homeros Festivali düşünüyoruz. Dev bir Homeros heykeli ile İzmir’i buluşturacağız. Kentin kimliği bundan daha büyük zenginlik olabilir mi? Bu şehrin ismi amazon kraliçesinden geliyor. Daha ne ister bir şehir? Bir tarafta Bergama bir tarafta Efes…Teos…Olağanüstü. Bunun üzerine bir şey koyuyoruz. Yapmazsak hikayeyi ıskalayıp gidiyorsunuz. Biz bunu yapmazsak ya cahillik ya da hainlik yapmış oluruz” dedi.

"KADİFEKALE'YE TURİSTLER GELECEK"

Kadifekale’ye turistlerin gideceğini belirten Başkan Soyer, “Ben çocukken annem-babam Kadifekale’ye götürürdü. Turist otobüslerini görürdük. ‘Onlarla İngilizce konuş’ derlerdi. Gerçekten Kadifekale turist otobüslerle doluydu. Küllerinden doğacak bir şehir derken bunu kast ediyorum. Kadifakele bu kentin sembolüydü. Oranını kadınları kooperatif kurdu. Markalar yaratıyor. Ambalajlar buluyorlar. Ciddi para kazanmaya başladılar. İzmirlileri oraya taşıyoruz. İlk defa oraya çıkmış İzmirliler var. İnsanları oraya daha çok götüreceğiz. Yurt içinden dışından gelen yabancıları İzmir’in güzelliği ile tanıştıracağız” diye konuştu.

BENİ BOZACAK KOLTUK YOK

Görev yaptığı sürece kendisinde değişime sebep olacak koltuğun olmadığını ifade eden Başkan Soyer,  “Halkın dokunulmaya onlarında bize dokunmasına çok ihtiyaç var. Sağlıklı kararları ancak böyle alabiliriz. Onların basiretine çok güveniyorum. İnsanı bozan koltuğun büyüklüğü ya da küçüklüğü değil. Apartman yönetici bozuksa o koltuk bile bozulur. ‘Sen bozulabilirsin’ diyorlar. Mesele hangi koltuğa oturduğu değil oturduğu koltukta tok olduğundur. Beni bozacak bir koltuk yok” dedi.

1 MİLYON ÇOCUĞA KİTAP PROJEMİZ VAR

Başkan Soyer kitap projesini de açıkladı. Soyer, “1 milyon çocuğa kitap projemiz var. Hoş geldin bebek paketimize 7 tane kitap koyuyoruz. İzmirli olmaktan gurur duyuyorum. Bu kadar sevdiğim bir şehirde yaşıyorum, üzerine maaş veriyorlar, seviyorlar. Daha ne isteyeyim?” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası