MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bayraklı'daki metruk bina belediye tarafından yıkıldı
Yerel Yönetimler
17 Ağustos 2019 Cumartesi 12:07

Bayraklı'daki metruk bina belediye tarafından yıkıldı

İzmir'in Bayraklı ilçesi Gümüşpala semtindeki, apartmanların arasında bulunan metruk bina, Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı.

Bayraklı'da, vatandaşların şikayeti ve belediye çalışanlarının tespitleri üzerine harekete geçen Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile birlikte sabah saatlerinde Gümüşpala Mahallesi 7013 Sokak'ta bulunan tek katlı gecekonduya gitti. Ekipler, ekskavatör yardımıyla kısa sürede metruk binanın yıkımını tamamlandı. Çıkan moloz kamyonlara doldurulup götürülürken, arsanın temizliği de yapıldı. Uyuşturucu madde kullananların mekanı haline geldiği iddia edilen yapının yıkılması bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

İlçenin daha modern görünüm kazanması için çalışmalar sürerken, tehlike arz eden yapıların bu görünümü bozmasına müsaade edilmeyeceğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Halkımız bu konuda rahat olsun. Çevrelerinde bulunan bu tarz yapıları bize şikayet etsinler. Gerekli yazışmaları tamamladıktan sonra yıkımı gerçekleştiririz" dedi.


Bayraklı Belediyesi yetkilileri, ilçenin çeşitli mahallelerinde güvenlik tehlikesi oluşturan binaların mevzuata uygun şekilde yıkımını sağlamak için çalışmaların devam edeceğini bildirdi.(DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası