MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir'de kaç sağlık personeli alımı yapılacak?
Güncel
26 Mart 2020 Perşembe 12:23

İzmir'de kaç sağlık personeli alımı yapılacak?

TV35’te yayınlanan Kutluhan Nesil’in hazırlayıp sunduğu Uyandırma Servisi’ne açıklamalarda bulunan İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak, İzmir’de kaç personelin alınacağını ve başvuru koşullarını açıkladı.

EGEPOSTASI - İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak, Sağlık Bakanlığının yeni kadro alımı konusunda ilgili bakanlıkça açıklanan 32 bin kadronun İŞKUR üzerinden alınacak 14 bin işçi personel alımı başvuruları hakkında bilgi verdi. Gök İzmir’de 618 personelin alınacağını belirtti. İzmir’de güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve klinik destek elemanı alımı yapılacak.

TV35’e sağlık personeli alımlarıyla ilgili özel açıklamalarda bulunan İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak şunları söyledi: İzmir ilinde temizlik personeli, güvenlik görevlisi ve klinik destek elemanı şeklinde personel alımı gerçekleştirilecek. Toplan alım sayımız 618. 473’ü temizlik görevlisi. 98 güvenlik ve 48 klinik destek elamanı olarak alınacak. Vatandaşlarımız başvurularını 30 Mart tarihine kadar yapabilecekler. 5 günlük başvuru süresi var. Başvuruların tamamı online sistem üzerinden gerçekleşecek. Vatandaşlarımızın İŞKUR merkezlerinde başvuruları alınmayacak. İŞKUR internet sitesi; https://esube.iskur.gov.tr/ ile  www.turkiye.gov.tr den ve ALO 170 kanalıyla vatandaşlarımız başvurularını yapabilir. Bu üç kanal dışında her hangi bir başvuru yapılmayacak. Başvruluramızın tamamında 35 yaş sınırı var. Yani 01.01. 1985’den küçük olanlar başvuruda bulunacaklar. Ankara’da noter huzurunda belirlenecekler. Vatandaşlarımızın en başta kendi sağlıkları için evde kalmalı istiyoruz” diye konuştu.

  Haberin Videosu

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası