MENÜ
İzmir 16°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Karantina Grubu çocukları da sağlıkçıları da unutmadı
Güncel
23 Mayıs 2020 Cumartesi 13:12

Karantina Grubu çocukları da sağlıkçıları da unutmadı

Tüm dünyayı etkisi alan Koronavirüs salgını sonrası İzmir’in Buca ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmak amacıyla kurulan Karantina Grubu, bayram öncesi çocukları sevindirdi, sağlıkçıları unutmadı.

EGEPOSTASI- İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan bir grup Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı  #BizBizeYeteriz kampanyasından esinlenerek Karantina Grubunu kurdu.

“Her şeyi devletten beklememek gerekiyor” diyen grup üyeleri öncelikle bir kumbara oluşturdu. Herkes imkanı dahilinde bu kumbaraya katkı koydu. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” sloganıyla yola çıkan Karantina üyeleri bir nebze de olsa insanların hayatlarına dokundu ve dokunmaya da devam edecek. 2 ay boyunca Buca’da yüzlerce aileye ayni ve nakdi yardımda bulunulurken, süreçte sosyal izolasyonda olan çocukların gelenek olan bayram harçlıkları da ihmal edilmedi, yüzleri güldürüldü.

Grup üyeleri, “Bizim çocukluğumuzda bayram sabahı ayakkabılarımızı başucumuzda görünce yaşadığımız mutluluğu yaşasınlar istedik.” diye konuştu.

Karantina Grubu üyeleri ayrıca, bayram öncesi sağlık çalışanlarını da unutmadı. İlçe Sağlık Müdürlüğü, Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi ve Aile Sağlığı Merkezlerini ziyaret eden grup üyeleri kadınların ürettiği el emeği ürünleri hediye ederken, bayramın vazgeçilmez tatlarından baklava ikramıyla sağlıkçılara moral verilirken, bayramları kutlandı.

Öte yandan grubun çalışmalarını destekleyen AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sosyal Politikalar Birim Başkanı Semiha Paçacı ve İl Başkan Yardımcısı Emrullah Duran’a grup üyeleri teşekkür etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası