MENÜ
İzmir 15°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kongre öncesi flaş açıklama! O başkan yarışta yok!
Yerel Politika
2 Aralık 2019 Pazartesi 12:27

Kongre öncesi flaş açıklama! O başkan yarışta yok!

CHP'de delege seçimleri tamamlanırken, partide gözler ilçe kongrelerine çevrildi. Yaklaşan kongre öncesi CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit görevini bırakırken, yeni dönem için aday olmayacağını açıkladı.

EGEPOSTASI- CHP'de 8 Kasım'da başlayan delege seçimleri dün itibarıyla tamamlandı. 1 aylık maratonun ardından partide gözler yaklaşan ilçe kongrelerine çevrildi. 

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yeni dönem için aday olmayacağını açıkladı. Öte yandan Cirit istifa dilekçesini 4 gün önce il başkanlığına gönderdi. 

CİRİT GÖREVİ BIRAKTI

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit görevini bıraktığını açıkladı.

Cirit, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 

"13 aydır yürüttüğüm CHP Aliağa ilçe başkanlığı görevimi, yeni döneme girerken bırakıyorum. İlçe yönetimi olarak en hassas olmamız gereken bu dönemi kurallara uygun biçimde tamamladık. Bugün, delege seçimleri tamamlanıyor. Üyelerimiz bir karar verecekler. Ardından kongre dönemi geliyor. Kişisel bir talebimin olmadığı kongre dönemine dahil olmak istemediğim için 29 Kasım günü istifamı il başkanlığına bildirdim. Bugün yapılan delege seçimlerinde bütün adaylara başarılar dilerim."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 S.Nazik Işık
 4 Aralık 2019 Çarşamba 09:47
İlçe Başkanlığı yapan kadın yoldaşımı kutluyorum. Keşke devam etseydi... Gönül isterki bu dönem kadın ilçe başkanları parmakla gösterilecek kadar az olmaktan çıksın, cinsiyet kotasını aşan bir oranda olsun. Hayırlısı diyelim ve destekleyelim!
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası