MENÜ
İzmir 17°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Özdemir: Direnmekten başka çaremiz yok
Yerel Politika
10 Ağustos 2019 Cumartesi 13:46

Özdemir: Direnmekten başka çaremiz yok

CHP İzmir Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir ve Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Adnan Alabay, CHP'nin Kaz Dağlarındaki ağaç katliamı nedeniyle Çanakkale'ye yaptığı çıkarmada yer alırken, ilk izlenimlerini de paylaştı. Arife gününü partilileriyle birlikte, altın şirketinin yeşil kıyımı yarattığı doğa harikası Kaz Dağlarında geçiren Özdemir, yaptığı açıklamada Kaz Dağlarının yanı sıra ülkenin pek çok yerinde devam eden çevre katliamlarına tepki gösterdi. İki başkan yardımcısı "Direnmekten başka çaremiz yok" dedi.

EGEPOSTASI- Örgütlerden sorumlu CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Adnan Alabay ile birlikte Kaz Dağlarında, ağaçların köklendiği bölgede incelemeler yapan Çetin Özdemir, izlenimlerini paylaşırken, duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.

Yaptığı açıklamaya, halkın Kurban Bayramını kutlayarak başlayan Özdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bayramlarımız dargınların barıştığı, birlik ve beraberlik  içerisinde olduğumuz zamanlardır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günler, her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuzu gösteriyor. Toplumu kutuplaştırmanın kimseye hiçbir faydası yok. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da her fırsatta dile getirdiği gibi, kimseyi ötekileştirmeden, toplumun tüm kesimlerine hoşgörüyle yaklaşıyor, kucaklıyoruz.

Son günlerde artarak devam eden doğa katliamlarına dur demekse herşeyden önce vatandaşlık görevidir. Birlikte bu güçlere karşı direnmekten başka çaremiz yok. Bu ülkenin doğal zenginliklerini, kültürünü gelecek kuşaklara taşımak zorundayız. Kaz Dağlarındaki vahim tablo ortadayken sadece altın için o ağaçları kesmek, üstünde yaşayan canlıları, o doğayı yok etmek, vicdanları yaralamıştır. Biz her şartta doğamıza, insanımıza, gençlerimize, çocuklarımıza, kadınlarımıza ve yarınlarımıza sahip çıkacağız."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası