MENÜ
İzmir 13°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Rektör Hotar’a CHP’li Sertel’den tepki dinmiyor!
İzmir
29 Nisan 2020 Çarşamba 14:47

Rektör Hotar’a CHP’li Sertel’den tepki dinmiyor!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel işten çıkarmanın yasak olduğunu hatırlatarak, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) işten çıkarılan iki çalışan üzerinden DEÜ Rektörü Nükhet Hotar’ı eleştirdi.

EGEPOSTASI – Geçen günlerde sosyal medya hesabından DEÜ hastane çalışanlarının maaş bordrolarını yayınlayarak DEÜ yönetiminin fazla mesai ücretlerini ödemediğini açıklayan ve Rektör Nükhet Hotar’la karşı karşıya gelen CHP’li Atila Sertel bu defa da işten çıkarılan iki DEÜ personeli üzerinden Rektör Hotar’a yüklendi.

‘DEÜ’DE HAKSIZ VE HUKUKSUZ KIYIM SÜRÜYOR’

CHP’li Sertel sosyal medya hesabından yayınladığı ekran görüntülerinde DEÜ yönetiminin 22.04.2020 tarihinde iki personeli işten atıldığını açıkladı. Yaşadığımız salgın günlerinde işten çıkarmanın yasak olduğunu vurgulayan CHP vekil: “DEÜ’de haksız ve hukuksuz kıyım sürüyor. İki sağlık çalışanı, işten çıkarmanın yasak olduğu dönemde hukuksuz şekilde kovuldu. İşten çıkarıldıklarını da SGK’dan gelen SMS ile öğrendi. AKP eski milletvekili Rektör, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne ne yazık ki büyük kötülük yapıyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası