MENÜ
İzmir 26°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Şengül ve Dağ arasındaki buzlar eridi
Yerel Politika
15 Nisan 2019 Pazartesi 13:53

Şengül ve Dağ arasındaki buzlar eridi

AK Parti İzmir’de Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile İl eski Başkanı Aydın Şengül arasındaki grup başkan vekili belirleme sürecindeki sorunun çözüldüğü öğrenildi.

EGEPOSTASI- AK Parti İzmir’de grup başkan vekilinin belirlenmesi konusunda aralarında tartışma yaşanan İl eski Başkanı Aydın Şengül ile Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın barıştığı ifade edildi.

Şengül’ün, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ı aradığı ve Dağ’dan özür dilediği öğrenilirken, bu vesileyle ikili arasında yaşanan kriz de tatlıya bağlanmış oldu.

NE OLMUŞTU?

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni oluşcak İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi bugün ilk toplantısını yapacak. Partiler, grup başkanvekillerini belirlemek için yoğun mesai harcarken, AK Parti’de İzmir İl eski Başkanı Aydın Şengül’ün, grup başkanvekilliği için Konak Belediye Meclis Üyesi Hakan Yıldız’ı, Grup Sözcülüğü için ise Çiğli Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe’yi önerdiği ileri sürülmüş ve bu önerisi kabul görmemişti. Buna karşılık AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın ise grup başkanvekilliği için Özgür Hızal’ı istediği, görüş ayrılığı sürecinde ikili arasında tartışma yaşandığı iddia edilmişti. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'nin de işaret ettiği Hızal isminde uzlaşılırken, Dağ ve Şengül arasında kriz başgöstermişti. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 İZMİRLİLER
 15 Nisan 2019 Pazartesi 14:57
ALIN BİRİNİZİ VURUN ÖBÜRÜNÜZE İKİNİZİNDE KIRINTILARINIZLA BİRLİKTE PARTİDEN KAZINMADIĞI SÜRECE YAKAMIZ BİR ARAYA GELMEZ GENEL MERKEZ GÖRMÜYORMU BUNLARI İZMİRDE PARTİYİ AL AŞAĞI ETTİKLERİNİ YETER
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege Postası