MENÜ
İzmir 23°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Umutoğulları'ndan Çiğli değerlendirmesi: Başkan Gümrükçü'ye çağrı
Yerel Politika
11 Temmuz 2019 Perşembe 19:02

Umutoğulları'ndan Çiğli değerlendirmesi: Başkan Gümrükçü'ye çağrı

TV35 Ana Haber bülteninde Mutlu Kopuz’un sorularını yanıtlayan TV35 Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Umutoğulları, CHP Çiğli İlçe eski Başkanı Zeynel Mertoğlu’nun İl Başkanı Deniz Yücel’in bizzat giderek görüşmesinin ardından açlık grevini sonlandırmasını değerlendirdi.  Umutoğulları, “Zeynel Mertoğlu’nun bu eylemini Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü'ne’ benzetiyorum. Mertoğlu üzerine düşeni yaptı. Ancak İl Başkanı Deniz Yücel’i de bu süreçte tebrik etmek gerekir. Bizzat belediye binasının önüne giderek krize noktayı koydu. Umut ediyoruz Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü bu çağrılara kulak verir ve kriz barış içinde çözüme kavuşur” dedi.

EGEPOSTASI- TV35 Ana Haber bülteninde Mutlu Kopuz’un sorularını yanıtlayan TV35 Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Umutoğulları Çiğli’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. 

Çiğli’de yaşanan işçi krizinin son halkasında işten çıkarılan CHP Çiğli İlçe eski Başkanı Zeynel Mertoğlu başlattığı açlık grevini 10’uncu gününde sonlandırdı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in bizzat belediyenin önüne giderek Mertoğlu ile görüşmesinin ardından grevin sonlandırılması ve  krizin perde arkasını değerlendiren Umutoğulları, “Çiğli’de yaşanan eylem en azından mutlu sonla bitti” ifadelerini kullandı.  

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜNE BENZETİYORUM”

Çiğli’de gerçekleşen açlık grevini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü'ne’ benzeten Umutoğulları, “Çiğli’deki eylem en azından mutlu son ile bitti. Biz hep siyasi değerlendirmelerde bulunduk, partide önemli görevlerde bulunmuş isimlerin partisinin belediye başkanıyla bu duruma düşmelerinin doğru olmayacağını ifade ettik. Bir çok kez çağrıda bulunduk. Zeynel Mertoğlu açısından bakarsak, Mertoğlu açlık grevine başlamasını Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'Adalet Yürüyüşü'ne benzetiyorum. Aslında Mertoğlu’nun bu eylemi işten çıkarmaların önüne geçti. Mertoğlu’nun istediği iş, ekmek değildi ‘itibarımız zedelendi bize bankamatik denildi bu imajın düzeltilmesini istiyoruz’ dedi. Doktorların kritik sürece doğru gidiyorsunuz dediği günlerde bile eyleme devam edeceğini söyledi. Mertoğlu kendi üzerine düşeni yaptı” diye konuştu. 

“BAŞKAN YÜCEL’İ TEBRİK ETMEK GEREKİR” 

CHP İzmir İl Başkanı Deiz Yücel’in olaya yaklaşımı ve sergilediği tavırla tebrik edilmesi gerektiğini ifade eden Umutoğulları, “Başkan Deniz Yücel tüm kamuoyunun takip ettiği meseleye oraya giderek nokta koydu. Hem İl Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir hem de Başkan Deniz Yücel bizzat gitmişler. Diğer yöneticiler neden gitmedi? Çoğu ölü taklidi yaptı. Deniz Yücel’in yaşı çok genç ve kendi yaşından çok daha fazla olgunluk göstererek bir hamle yaptı. CHP’nin 10 gündür kamuoyunda bu kadar tartışılıyor olması, parti içindeki vicdanlar nerede diye sorgulanırken, neden kimse müdahale etmiyor derken Başkan Yücel gitti ve eylemi bitirdi.  Yücel, Mertoğlu’na, 'partimizin içinde bulunduğu durum, Türkiye’de yakalanan başarıdan sonra parti içinden isimlerin kendi belediyesinin önünde eylem yapması partimizi zor duruma sokuyor’ dedi. Mertoğlu Yücel’in ricasını kırmıyor ve kabul ediyor. Ancak tek istediği itibarının iade edilmesi” dedi. 

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ’YE ÇAĞRI

Umutoğlulları yaşanan krizin çözüme kavuşmasının ardından Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’ye de çağrıda bulundu. Umutoğulları, “Umut ediyoruz ki Çiğli Belediye Başkanı bu çağrılara kulak verir ve Çiğli’de yaşanan kriz barış havasında çözüme kavuşur.  CHP’nin kendi iç meselesi açısından umarım ki son eylem olur” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege Postası