MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir'de 302 kaçak yakalandı
Güncel
13 Ocak 2020 Pazartesi 10:05

İzmir'de 302 kaçak yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçesi kıyısından lastik botlarla denize açılan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 131 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. Öte yandan Urla ve Menderes ilçelerinde de düzenlenen operasyonlarda toplam 171 kaçak göçmen daha yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, geçen cumartesi günü, Karaada ve Uçburun açıklarında 2 ayrı lastik bottaki göçmelerin yasa dışı geçiş yaptığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Lastik botlarda yapılan aramalarda 43'ü Filistin, 20'si Suriye, 14'ü Kuveyt ve 1'i Irak uyruklu olmak üzere toplam 78 göçmen yakalandı. 30'u erkek, 11'i kadın ve 37'si çocuk olan grup kıyıya getirildi.

Ertesi gün Çeşme ilçesi Karaada açıklarında bir lastik bot daha durduruldu. Sahil Güvenlik ekibince kontrol edilen lastik botta 40'ı Suriye, 11'i Filistin ve 2'si Somali uyruklu olmak üzere toplam 53 göçmen yakalandı. 22'si erkek, 11'i kadın ve 20'si çocuk olun bu grup da kıyıya taşındı. İki günde yakalanan toplam 131 göçmen, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. 

İzmir'de 171 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'in Urla ve Menderes ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda toplam 171 kaçak göçmen yakalandı.

Bir grup göçmenin lastik botla yurt dışına kaçış hazırlığında olduğu ihbari üzerine İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, harekete geçti. Yapılan fiziki ve teknik takibin ardından, Urla ve Menderes'te düzenlenen operasyonlarda 122 Afganistan, 28 Suriye, 9 Kongo, 6 Togo, 2 Orta Afrika, 2 Mısır, 1 Filistin ve 1 Nijerya uyruklu toplam 171 göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası