MENÜ
İzmir 17°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Amigo Sarı Yaşar
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
19 Haziran 2018 Salı

Amigo Sarı Yaşar

Yaşamın içinde hareketli ortamlarda günün koşullarına göre katkıda bulunduğunuz anlarda varsınız.

Yaşamın değişen koşulları, sizin katılımınızı engelleyen koşulların oluşumu ve daha birçok etken bir araya geldiğinde kaybolmaya yüz tutuyorsunuz! Siz kendi içinizde bir hesaplaşmayla geçmişin “anılar dizisinde” gezerken,  o şaşaalı günleri birlikte yaşadıklarınız bambaşka ortamlarda, farklı oluşumlara alkış tutuyor ya da değişen koşullar içinde günceli kavrayıp birlikte yaşamaya alıştırıyorlar kendilerini!

Siz  “kendiniz olmaktan çıktığınız” duygusuna kapıldığınız bu anlarda içinizdeki fırtınayı o anılar dizisinin hızlı geçişlerini durduramıyor çaresiz çırpınıyorsunuz… “Nerede o güzel günler, hani benim gençliğim ve dost bildiklerim” diye! Ne bir el uzanıyor, ne el sallayan var, geçmiş bir mazi, “vefa” ise bir “semt adı “ olmanın ötesine geçmiyor.

 Sizin iç çekişleriniz hiç dinmiyor boğazımızda düğümleniyor hıçkırıklar! Sizi bir unutulmuşluğa götürmek istiyorum.

 Futbolun içindeki insan duyarsızlığına ya da vefasızlığa! Adını siz koyun! Bir dönem futbolda İzmir’in  tribünlerde aranılan ve unutulmayanlar arasına giren ismi "Amigo Sarı Yaşar”dan, Yaşar Tunçses’den söz etmek istiyorum. Altınordu tutkusu ile bilinen ve kırmızı-lacivertli kulübün kongre üyesi olan 1960’lı yılların son bölümünden başlayarak hemen tüm İzmir takımları için tribünleri coşturmaya çıkmış; ulusal takımın özellikle futbolda bir dönem İzmir’de başarılı olduğu süreçte simgeleşmiş o “Sarı Yaşar”ı anlatmaya çalıştım. Tunçses şimdilerde yaşadığı rahatsızlık nedeniyle zor günler geçiriyor…  Ailesi kendi kulübü Altınordu dahil, tüm kulüp camialarının, kendisini bilen kentin tüm futbol bileşenlerinin, belediye başkanlarının desteğini bekliyor…

Haydi İZMİR…

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege Postası