Bayraklı Belediyesi Meclisi Mayıs Ayı 2. Olağan Birleşimi öncesinde AK Parti Grubu karıştı. AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Tarkan Düzman’ın da katıldığı kapalı grup toplantısının ana gündem maddesi mecliste görüşülecek konulardı. Parti grubunun başlamasından sonra toplantıda gerilim yaşandı.
HAKARETLER HAVADA UÇUŞTU
Meclis Üyesi Latif Aydemir ile İlçe Başkanı Düzman arasında kavga çıktığı ileri sürüldü.
Karşılıklı hakaret ve küfürleşmelerin yaşandığı toplantıda Aydemir’in geçtiğimiz ay seçimi yapılan İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na neden kendisinin yazılmadığını sorduğu öğrenildi. Düzman’ın partinin kararı olduğunu belirtmesi Aydemir’i sakinleştirmeye yetmezken, Aydemir ile Düzman birbirine girdiği bazı meclis üyelerinin de tartışmaya dahil olduğu ifade edildi. Belediye binasında gerçekleşen grup toplantısında yükselen sesler koridorlara kadar gelirken, CHP’li meclis üyeleri de AK Parti grubunun olduğu yere geldi. Güvenlik görevlilerinin de önlem aldığı toplantıda yaşananların AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’ya aktarıldığı öğrenildi.