Ege Postası
Geri

Agrobay işçisi kadınlar seslendi: Nerede kadın kolları...

Abdurrahman Şentürk'ün şirketi Bayburt Grup'a ait Agrobay Seracılık'a, işçileri hukuksuz şekilde çıkardığı için tepkiler sürerken, işçiler CHP İzmir İl Kongresi'ne giderek eylemlerini duyurmaya çalıştı.
Agrobay işçisi kadınlar seslendi: Nerede kadın kolları...
Haberler / İzmir
16 Eylül 2023 Cumartesi 16:27
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Bergama'da Bayburt Grup’a bağlı Agrobay Seracılık’ta en az 40 işçi, sendikalaşma sürecine karşılık keyfi ve hukuksuz bir şekilde işten atılmıştı. Eylem yapan işçilere güvenlik güçleri sert müdahale etmiş, bazı kadınlar baygınlık geçirirken, olaya şahit olan çocuklar ise büyük korku yaşamıştı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Agrobay işçileri bugün CHP İzmir İl Kongresi'nde giderek taleplerini dile getirdi. Agrobay'da işçi olduğunu dile getiren bir işçi kadın CHP Kadın ve CHP yönetimine seslenerek dayanışma içinde olmaları gerektiğinin altını çizdi.  

İşçi kadının sözleri sosyal medyada da gündem oldu. Tarım İşçileri Sendikası Tarım-Sen tarafından paylaşılan videoda talepler ve işçilerin yaşadıkları dile getiridli. (CUMHURİYET)

 

 

Agrobay işçilerini yerlerde sürükleyip gözaltına aldılar

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege Postası