Basketbol Süper Ligi’ne etkili bir giriş yaparak ilk 5 haftada 4 galibiyet, 1 mağlubiyet alan Aliağa Petkimspor, son haftalarda gösterdiği performansla taraftarını hayal kırıklığına uğrattı. Ligde oynadığı son 3 maçta ilk olarak Beşiktaş’a konuk olan İzmir ekibi, rakibine 66-62 mağlup oldu. Daha sonraki hafta da bu kez Fenerbahçe deplasmanına giden Aliağa Petkimspor, sarı-lacivertlilere 96-85 kaybederek arka arkaya iki dış saha maçından da eli boş döndü. Aliağa Petkimspor, 3 maçlık zorlu fikstürünün son maçında ise A. Efes’i konuk etti. Normal süresi eşitlikle biten karşılaşma uzatmaya gitti ve uzatmalarda da istediği performansı sergileyemeyen İzmir temsilcisi, rakibine 101-92 kaybetti. Böylece üst üste 3. yenilgisini alan İzmir ekibi, bu sonuçlarla birlikte ligde 7. sıraya kadar geriledi.
![](/content/news_detail/AW092393_01.jpg)
Başantrenör Burak Gören ve öğrencilerinin bu kötü havayı dağıtmak için 10 Aralık Pazar günü deplasmanda oynayacakları maçta Türk Telekom’u mağlup ederek moral bulmak istiyor. (İHA)