Ege Postası
Geri

Altın Portakal’dan sponsorlar da çekiliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ardından festival sponsorlarının art arda festivalden çekilme kararı aldıkları öğrenildi.
Altın Portakal’dan sponsorlar da çekiliyor
Haberler / 3. Sayfa
28 Eylül 2023 Perşembe 16:33
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Duvar'ın haberine göre, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeselinin, seçkiden çıkarılmasıyla başlayıp, gelen tepkilerin ardından yeniden belgesel seçkisine alınmasıyla devam eden krizde Kültür ve Turizm Bakanlığı, festivalden çekildiğini açıkladı. Bakanlığın ardından festival sponsorlarının da art arda festivalden çekilme kararı aldıkları öğrenildi.

Festival sponsorluğundan çekilme kararı alan Türk Hava Yolları’nı Corendon Airlines takip etti. İki önemli sponsorun aldıkları bu kararın ardından gözler TAV Airports ve Yaşam Hastaneleri’ne çevrildi.

‘BAKANLIK İLE AYNI KARARI ALDIK’

Corendon Airlines’ın CEO’su Yıldıray Karaer, şirketin Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekilme kararını teyit ederek, “Maalesef sponsorluğumuzu geri çekilmek durumunda kalıyoruz. Tartışmalara açık olduğunu düşündüğümüz bir konu. Bakanlıkla birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Bakanlığın çekilmesiyle beraber biz de aynı kararı aldık” dedi.

‘UZLAŞMACI BİR TUTUMLA ÇÖZÜLMELİ’

Yaşam Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cemal Özkan, sürecin uzlaşmacı bir şekilde sonuçlanmasını temenni ettiklerini belirterek, “Antalya ve Altın Portakal çok önemli birer marka. Biz sağlığı her şeyin üzerinde tutan bir yaklaşımla Antalya’nın 60 yılına damga vuran bu festivale sağlık sponsoru olduk. Festivalin başlamasına çok az bir süre kaldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin uzlaşmacı bir tutumla bu meseleyi çözüme kavuşturacaklarına inanıyoruz. Çözüme ulaşılması umuduyla süreci takip ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege Postası