Çine'nin kırsal Halaçlar Mahallesi'nde, saat 14.30'da zeytinlik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
![](/content/news_detail/_71230 (1).jpg)
İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etti. 2 helikopter ve 2 uçak, 8 arazöz, 2 su tankeri ve 50 personelin katıldığı çalışmayla alevler, 2 saatte kontrol altına alındı. İlk belirlemelere göre 30 dönümü zeytinlik alan zarar görürken, soğutma çalışmaları sürüyor. (DHA)