Ege Postası
Geri

Babala TV’de Kılıçdaroğlu’na Yüksel Taşkın sorusu: Mümkün değil olsa zaten bizde yer almaz

Babala TV’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Yüksel Taşkın sorusu soruldu. İddiaya göre Yüksel Taşkın’ın Kemalizm’i ırkçılık olarak tanımladığı belirtildi ve Kılıçdaroğlu da o soruya yönelik “Yüksel Taşkın asla Kemalizm’i bir ırkçılık olarak tanımlamamıştır, tanımlamaz da zaten mümkün değil. Olsa zaten bizde yer almaz” açıklamasında bulundu.
Babala TV’de Kılıçdaroğlu’na Yüksel Taşkın sorusu: Mümkün değil olsa zaten bizde yer almaz
Haberler / Politika
24 Mayıs 2023 Çarşamba 22:31
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEPOSTASI- 14 Mayıs seçimleri öncesi CHP İzmir'den adaylığı açıklandıktan sonra kamuoyunda çok tartışılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın ile ilgili Babala TV'deki Mevzular Açık Mikrofon programının soru soruldu.  

Soru soran genç: Kemalizm’e ırkçılıktır diyen, FETÖ’nün yayın organında Taraf gazetesinde çalışan Yüksel Taşkın’ın İzmir birinci sıradan vekil adayı olmasına sizin onayınız var mıydı, listeleri siz mi hazırladınız?

Kılıçdaroğlu, "Keşke Yüksel Taşkın’ı görebilseydiniz veya karşılıklı konuşabilseydiniz. Yüksel Taşkın, asla Kemalizm’i bir ırkçılık olarak tanımlamamıştır, tanımlamaz da zaten. Mümkün değil. Zaten olsa bizde yer almaz. CHP’yi kuran Gazi Mustafa Kemal. Burası CHP. Sıradan bir parti değil burası. Burası dünyanın en köklü partilerinden birisidir. Bizim partimize gelecek, partimizin yönetim kurulunda görev alacak. Ondan sonra kalkacak Kemalizm, ırkçılıktır diyecek. Bağlamından koparılarak bunlar zaman zaman yayılır. Sosyal medya söylenir. Açın telefonu Yüksel Taşkın’a, ‘sen bunu niye yazdın’ diye sorun. Bunların hiç birisinden Yüksel Taşkın’ın kaçınacağı yok." diye yanıtladı.

Konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu, Yüksel Taşkın ile iletişime geçmesi için soru soran gencin telefon numarasını aldı.

TEHDİT MESAJLARI ALDIĞINI İDDİA ETTİ: ‘SENİN KAFANA SIKACAĞIZ…’

Oğuzhan Uğur’un sunduğu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Babala TV’de yayınlanan Mevzular Açık Mikrofon’un son bölümü yine gündem yarattı. Programda Kılıçdaroğlu’na soru soran Umut Nimet Ataş isimli bir genç ise sorduğu sorunun ardından PKK terör örgütü yandaşlarından tehdit mesajları aldığını iddia ederek sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

Oğuzhan Uğur’un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon’da CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuk olduğu 15.bölüm konuşulmaya devam ediyor. Programın tanıtım bölümünün yayınlanması ile birlikte sorulan sorular da sosyal medyada gündem yarattı.

“Diyarbakırlı bir Kürt genci” olduğunu belirterek Kılıçdaroğlu hakkında eleştirilerde bulunduktan sonra sorusunu soran Umut Nimet Ataş programın tanıtım bölümünün yayınlanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaparak tehditler aldığını duyurdu.

Ataş sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda aldığı “Yakın zamanda kafana sıkacağız” yazan tehdit mesajını paylaşarak “Az önce aldığım mesaj Allah’a and olsun ! Boyun eğmeyeceğim ! Pkk terör örgütüdür ! Bu devlet benim bu bayrak benimdir ! Ben Türkiye cumhuriyeti devletinin evladıyım ! Şerefsizlere sesleniyorum bayrak inmez ezan dinmez şehitler ölmez vatan bölünmez!” ifadelerini kullandı.

İŞTE UMUT NİMET ATAŞ’IN SORDUĞU O SORU

Umut Nimet Ataş, programda uzunca bir yorum yaparak Kılıçdaroğlu’na şu soruyu yöneltmişti:

Diyarbakır’dan geliyorum. İsmim Umut Nimet Ataş. Togg ile alakalı olumsuz bir söylemim yok dediniz. 29 Aralık 2019’da Ordu muhtarlar toplantısında çok sert, gülerek, dalga geçerek eleştiriyorsunuz. Videosu youtube’da var açabilirim. İkincisi ise konuşmanız sırasında sayın genel başkan ‘uçak inmeyecek’ dediniz Zafer Havalimanı’na, en son Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı için bu söylemleri kullanmıştınız. Şunu hatırlatırım İstanbul Havalimanı şu an kendi açısından bir numara dünyada en önemli havalimanlarından biri.

Salondaki genç arkadaşlarıma Yasin Börü’nün ve çocukluk arkadaşımın İstanbul Beşiktaş’taki saldırıda şehit olan polis memuru Murat Yılmaz’ın annesinin ve babasının selamlarını getirdim. Şunu söyleyeceğim ben hayatımda AK Parti teşkilatlarından içeriye girmemiştim bu seçim maratonu başlayana kadar Diyarbakırlıyım. Kürt genciyim, bununla da şeref duyuyorum oradaki huzurun, istikrarın, güven ortamının zedeleneceği korkusu ile AK Parti’ye dört elle sarıldım. 14 Mayıs seçimlerinde de Cumhurbaşkanına oy verdim nedeni şu Diyarbakır siyasetiniz sırasında Kürt halkı adına teröre başkaldıran Diyarbakır annelerini ziyaret etmeden gidip de otelde danışmanlarınızın sizi yanıltmasına kurban gitmeniz beni üzdü.

Şöyle sorumu da soracağım Atatürk Havalimanı ile ilgili bir ABD’li şirkete vereceğinizi vadettiniz benim gibi basit bir araştırmacı bile bölgeden bu tarafa gelmeyen bir genç bile araştırdığı zaman bu şirketin CIA ile bağlantısı ortada. Çok teşekkür ediyorum nezaketiniz ve dinlediğiniz için.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege Postası