Ege Postası
Geri

Bakan Özer: 16 Haziran'da okullar kapanıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların 16 Haziran’da kapanacağını, deprem bölgesinde 1 Ağustos-1 Eylül arası ve yeni eğitim öğretim yılı başlangıcında olmak üzere 2 ay telafi eğitimi yapılacağını açıkladı. Özer, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi nedeniyle de 29 Mayıs’ta okulların tatil olacağını söyledi.
Bakan Özer: 16 Haziran'da okullar kapanıyor
Haberler / Güncel
22 Mayıs 2023 Pazartesi 11:16
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu sabah TRT’de katıldığı bir programda 16 Haziran’da okulların tatile gireceğini açıkladı. Özer, “Daha önce de takvimde bir sarkma olmayacağını 16 Haziran’da eğitim ve öğretimi kapatacağımızı söyledik” dedi.

Özer, deprem bölgesindeki öğrenciler için 1 Ağustos-1 Eylül” tarihleri arasında 1 aylık telafi eğitimi yapılacağını belirterek, “2023-2024 eğitim öğretim yılı başladığı zamanda eğitim öğretim devam ederken bir aylık bir telafi programı daha yapacağız. Toplamda 2 aylık bir telafi eğitim programı yapacağız bu bölgedeki öğrencilerimiz için” diye konuştu.

"29 MAYIS’TA OKULLARIMIZI TATİL EDECEĞİZ"

Bakan Özer, “Seçimde ağırlık olarak oylar okullarımızda veriliyor. Tüm okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz sınavda, seçimlerde aktif olarak yer alıyorlar. 28 Mayıs’ta da ikinci tur seçimleri olacak. Okullarımızı eğitim ve öğretime hazırlamak için yoğun bir çaba sarf edileceği için 29 Mayıs’ta okullarımızı tatil edeceğiz. Öğrencilerimiz izinli olacak. Öğretmenlerimiz de idari izinli sayılacak” dedi. (ANKA)

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası