Ege Postası
Geri

Bodrum'da bir inşaat firması tarafından denize hafriyat döküldü

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir konut inşaatından çıkan hafriyat, kamyonlarla denize döküldü. O anları kamerayla kayda alan Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Güney Şirin, "Daha önce yan tarafta Besa İnşaat tarafından yapılan dolgu mahkeme kararına rağmen kaldırılmadığı için bu inşaat şirketi de bundan cesaret alıp bugün denize dolgu yapmaktadır" dedi.
Bodrum'da bir inşaat firması tarafından denize hafriyat döküldü
Haberler / Ege
17 Mart 2022 Perşembe 14:09
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Bodrum’un Gündoğan mahallesindeki Küçükbük mevkiinde, bir inşaat firması tarafından yapılan konut projesinde çıkan hafriyat, kamyonlarla denize dökülürken görüntülendi. Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Güney Şirin ve Kent Konseyi Atık Ayrıştırma ve Geri Dönüşüm Çalışma Grubu Eş Sözcüsü Nihat Koyuncu tarafından kayda alınan görüntülerde, inşaat alanından çıkan hafriyatın kamyonlarla taşınarak kıyıya döküldüğü görüldü. Denizin doldurulmasını saniye saniye kayıt altına alan vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. Zabıtanın, ilgili firmaya 30 bin liralık para cezası kestiği bildirildi.

"SORUMLULARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ"

Hafriyat ve molozların denize dökülme anını kayda alan Güney Şirin, şunları söyledi:

"Burada Özbekhan tarafından yapılan inşaat faaliyetinden çıkan moloz, hafriyat, kamyonlar ve iş makineleri ile deniz dökülmekte, deniz doldurulmaktadır. Daha önce yan tarafta Besa İnşaat tarafından yapılan dolgu mahkeme kararına rağmen kaldırılmadığı için bu inşaat şirketi de bundan cesaret alıp bugün denize dolgu yapmaktadır. Bu yapılan çalışma, Kıyı Kanunu’na göre açıkça suçtur. Bu suçun ortadan kaldırılması ve bu suçların bir daha işlenmemesi için tüm sorumluları göreve davet ediyoruz. Bodrum Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nü, Çevre Bakanlığı'nı acilen sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz."

BODRUM BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA 

Bodrum Belediyesi ise ilgili firmaya kanuni işlem uygulandığını açıkladı. Belediyenin sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

"Doğaya zarar vermek isteyenlerin karşısındayız. Küçükbük'te hafriyat ile denizi dolduran inşaat firmasının kanun dışı çalışması, ekiplerimizin müdahalesiyle durduruldu. Firmaya tarafımızdan kanuni işlem uygulanırken ilgili kurumlarla irtibata geçilerek olay ile ilgili gerekli çalışmalar başlatıldı." (ANKA)

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege Postası