Buca Belediyesi, Türk-İslam medeniyetinin yetiştirdiği en önemli şahsiyetlerin başında gelen Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin 750. vuslat yıl dönümünde Şeb-i Arus töreni düzenledi. Buca Belediyesi önünde düzenlenen törene vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2023-12-18 13.22.31.png)
Sunucu Mehmet Bozdağ’ın şiirleri ve sohbetiyle huzur dolu bir akşam yaşattığı törende, semazenlerin gösterileri izleyenleri büyüledi. Daha sonra sahne alan sanatçı Sabahattin Arslan da seslendirdiği ilahilerle vatandaşları mest etti.