Kemeraltı Tasarım Atölyesi tarafından “Cumhuriyetin 100. Yılında Türkülerle Medeniyetimiz” adlı resim sergisi Milli Egemenlik Evi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde kapılarını açtı.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-06-16 at 12.19.26.png)
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu da açılışa katıldı. Sergi, 30 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-06-16 at 12.20.38.png)
Sergi, Cumhuriyet’in kuruluşu ve kazanımları ile medeniyetimizden süzülerek bugünlere taşınan türkülerimize odaklanıyor.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-06-16 at 12.20.18.png)
Türkiye’nin farklı yörelerinden türküler seçilerek hikâyelerinin yorumlandığı, minyatür, cam altı boyama, cam mozaik, hat sanat dallarında eserler yer alıyor.