Ege Postası
Geri

Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan, ülkesinde Kuran'ı Kerim ve Türk bayrağına yönelik gerçekleştirilen saldırı nedeniyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.
Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı
Haberler / Dünya
15 Nisan 2023 Cumartesi 00:40
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Dışişleri Bakanlığı, Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağına yönelik saldırı üzerine Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan’ı Bakanlığa çağırdı. Bakanlık’tan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“KUTSAL KİTABIMIZ KUR’AN-I KERİM’E VE ŞANLI BAYRAĞIMIZA YÖNELİK OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLEN AŞAĞILIK SALDIRIYI LANETLİYORUZ”

“Danimarka’da bugün (14 Nisan) bir kez daha kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve şanlı bayrağımıza yönelik olarak gerçekleştirilen aşağılık saldırıyı lanetliyoruz. Tüm uyarılarımıza karşın bu aşağılık saldırılara ifade özgürlüğü kisvesi altında izin verilmesi kabul edilemez.

“BU TÜR PROVOKASYONLARIN ÖNLENMESİ VE TEKRARLANMAMASI İÇİN CAYDIRICI TEDBİRLER ALINMASI TALEBİMİZİ YİNELİYORUZ”

Bu konudaki tavrımız Bakanlığa çağrılan Ankara’daki Danimarka Büyükelçisine iletilmiştir. Avrupa’da son dönemde endişe verici şekilde artış gösteren İslam ve yabancı düşmanlığının somut örneği olan bu aşağılık saldırıya ve benzer nefret suçlarına karşı çok taraflı platformlarda ve ikili alandaki girişimlerimiz hiç şüphesiz sürecektir.

Danimarka’nın bu konudaki duyarsız tutumu ise dünyadaki tüm Müslümanların tepkisini çekmekte ve milyarlarca insanın rahatsızlığının dikkate alınmadığını göstermektedir. Bu nedenle mübarek Ramazan ayında devam eden bu tür provokasyonların önlenmesi ve tekrarlanmaması için caydırıcı tedbirler alınması talebimizi yineliyoruz.”

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası