Serginin açılış konuşmasını yapan Müjgan Verdioğlu Eden; ‘‘Karanlıktan Aydınlığa ismini verdiğimiz sergimizi, Ulu Önderimiz Atatürk’e ve Cumhuriyetimize bir küçük teşekkür, selam ve saygı duruşu olarak hazırladık. Atatürk sevgisi ile büyümüş Cumhuriyet kadınlarının eserlerinden oluşan sergimize katkıları için Foça Belediye Başkanımız Fatih Gürbüz’e, atölye öğretmenimiz Nurdan Bozkurt’a ve Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubemize teşekkür ederiz.’’ dedi.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2023-10-25 12.36.22.png)
Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Foça’mızdaki bu sergiyi bizimle paylaşan Nu Seramik Atölyesi üyesi on dört sanatçımıza, atölye kurucu öğretmeni Sayın Nurdan Bozkurt’a, sergiyi düzenleyen Sayın Müjgan Verdioğlu Eden’e ve Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesine teşekkür ederim.’’ dedi.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2023-10-25 12.36.09.png)
Seramik eserler, 29 Ekim Pazar gününe kadar Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinde sergilenmeye devam edecek.