İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü Haşere Mücadele Birimi yazın gelmesiyle artan karasinek, sivrisinek, hamam böceği ile mücadele için Güzelbahçe’de geniş kapsamlı ilaçlama çalışma yaptı.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2024-07-05 10.40.06.png)
Güzelbahçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yapılan ilaçlama çalışması yapan Büyükşehir Ekipleri, Maltepe, Yalı, Siteler, Yelki, Kahramandere, Çelebi, Atatürk, Yaka Mahalleleri’yle 3 köyden oluşan kapsamlı bir ilaçlama çalışması yapıldığını söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, “Yaz aylarının gelmesiyle ilaçlama talepleri arttı. Bu süreci İzmir Büyükşehir Belediye’mizin koordinasyonuyla yapıyoruz. İlaçlama onların yetkisinde olduğu için birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2024-07-05 at 11.27.23.png)
Çalışmaların büyük kısmını rögarlar, yağmur suyu ızgaraları, inşaat boşlukları, fosseptikler, dereler, yavrulama yapabilecek tüm alanlar gibi geniş sucul ortamların ilaçlanması oluşturmaktadır. Karasinekler için üreme kaynağı olan çöp konteynerleri de periyodik olarak ilaçlanmaktadır. Bu konuda Büyükşehir ekiplerimize ve Sayın Başkanımız Cemil Tugay’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.