İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen Emiralem bölgesinde yaşanan içme suyu problemini çözüme kavuşturuyor. Tamamen kurumun kendi imkânlarıyla hayata geçirilen proje, Küme Evleri mevkiinde yer alan Karagöl kaynak suyunu doğrudan bölgeye taşıyacak.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2023-09-19 10.57.21.png)
11 kilometre uzunluğundaki hat üzerinden iletilecek su, İZSU denetiminde kontrollü bir şekilde hanelere ulaştırılacak. Bölgenin su ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlanan proje, 7 milyon 800 bin liraya mal olacak.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-09-19 at 11.04.39.png)
Projenin kurum imkânlarıyla yürütülmesi sayesinde yatırım maliyetini yarı yarıya düşüren İZSU, önemli miktarda bir tasarrufa imza atıyor.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2023-09-19 10.57.36.png)