Ege Postası
Geri

İZTO Başkanı Özgener: Tüm odağımızı ekonomiye çevirmeliyiz

İZMİR Ticaret Odası (İZTO) mayıs ayı olağan meclis toplantısında konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, "Tüm odağımızı ekonomiye çevirmeliyiz" dedi.
İZTO Başkanı Özgener: Tüm odağımızı ekonomiye çevirmeliyiz
Haberler / Ekonomi
29 Mayıs 2023 Pazartesi 16:12
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Selami Özpoyraz yönetiminde gerçekleştirildi. İZTO Çok Amaçlı Salonu'nda İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve meclis üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda, kent ve ülke ekonomisindeki gelişmeler ele alındı. Özgener, toplantıda yaptığı konuşmada, 28 Mayıs'ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Özgener, seçim sonrasında artık ekonomiye odaklanmanın önemli olduğunu vurgulayarak, yeni dönemde ekonomi politikaların açıklanması gerektiğini belirtti.

'TÜM ODAĞIMIZI EKONOMİYE ÇEVİRMELİYİZ'

Özgener, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemiz jeopolitik konumu, bereketli toprakları, yer altı kaynakları, temiz enerji kapasitesi, kalifiye insan kaynağı, esnek ve güçlü üretim altyapısıyla büyük bir potansiyele sahip. Seçim sürecinin sona ermesiyle birlikte artık tüm odağımızı ekonomiye çevirmeli ve ülke olarak sahip olduğumuz bu büyük potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeyi hedeflemeliyiz. Reel sektörü ve topyekun kalkınmayı desteklemesini umduğumuz yeni dönem ekonomi politikalarının açıklanmasını bekliyoruz. Ülkemizin tüm ekonomik birimlerinin ihtiyaçlarını dikkate alan kapsayıcı, orta ve uzun vadeli perspektifle tasarlanacak yeni politikaların ülkemizin güven ve istikrar ortamına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu temel ve net politika tercihlerinin açıklanması, Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünen yabancıların, ihtiyaç duydukları istikrar ve güven ortamını güçlendirecektir. Aynı zamanda, 28'inci dönemde hizmet verecek hükümetin en kısa sürede kurulması, ülkemizin yeniden en önemli gündemi olan ekonomiye yoğunlaşılmasını sağlayacaktır."

 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası