Ege Postası
Geri

İzmirli kadınlara 312 bin sebze fidesi dağıtılıyor

İZMİR'de yerli ve milli tohumları tanıtmak, kadınların ev ekonomisine destek olmalarını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında İzmir Valiliği tarafından tedarik edilen 312 bin sebze fidesi kadınlara dağıtılmaya başlandı.
İzmirli kadınlara 312 bin sebze fidesi dağıtılıyor
Haberler / İzmir
25 Mayıs 2023 Perşembe 16:11
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kadınların ev ekonomisine destek olmalarını sağlamak, yerli ve milli tohumları tanıtmak amacıyla başlatılan proje kapsamında üretilen fideler, İzmirli kadınlarla buluşturuluyor.

Projeyle kadınların kendi elleriyle fideleri dikip yetiştirmesi ve dalından koparacakları sağlıklı, güvenilir gıdaya doğrudan ulaşmaları hedefleniyor. Proje kapsamında İzmir Valiliği tarafından tedarik edilen 312 bin sebze fidesi kadınlara dağıtılmaya başlandı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde projeyle ilgili tören düzenlendi. Törene İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Tarım İl Müdürü Mustafa Özen katıldı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Bir milyon 300 bin adet fide daha önce taşra ilçelerimizde dağıtıldı. Bugün de valiliğimizin temin ettiği, finanse ettiği 312 bin fideyi metropol ilçelerde dağıtıyoruz. Amaç vatandaşımızın kendi bağında bahçesinde, evinin önünde yetiştirebileceği alanda veya balkonunda kendi elleriyle ürün yetiştirmeleri. Topraktan kopmamamız lazım. Ülkenin toprakları her anlamda çok kıymetli. İzmir'imiz son 20 yılda hayvancılık, balıkçılık, arıcılık dahil tarımın bütün bileşenlerinde büyümüş. Bazılarında 3-4 kat büyümüş. En az büyüme süs bitkilerinde yüzde 30'la olmuş. Yüzde 300-400 büyüdüğümüz tarımsal alanlar var. İzmir'in tarımsal ihtiyacı son 20 yılda 1.5 milyar dolardan 4 milyar dolar seviyesini aşmış durumda. Tarım çok ciddi bir katma değer oluşturuyor. İzmir tarımın öncü şehirlerinden birisi. Bunlar da onu sağlayacak küçük katkılardan biri" dedi.(Hürriyet)

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası