Ege Postası
Geri

İzmirlileri Mayıs’ta sanat dolu günler bekliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), Mayıs ayında dopdolu bir programla İzmirlilere sanat coşkusu yaşatacak.
İzmirlileri Mayıs’ta sanat dolu günler bekliyor
Haberler / Kültür - Sanat
4 Mayıs 2023 Perşembe 13:13
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Mayıs ayında dolu dolu bir programla sanatseverlerin karşısına çıkacak. Ressam, yazar, heykeltıraş, sanat tarihçisi Gürol Sözen’in “1919-23 Destan ve Onlar” sergisi 3 Mayıs’ta kapılarını açtı.18 Haziran’a kadar açık kalacak sergiyi İzmirliler, hafta içi 09.30-17.30, hafta sonu ise 12.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edebilecek.

Genç yetenekler sahnede

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak Rotary Kulübü, İzmir Devlet Opera ve Balesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı işbirliği ile düzenlenen 15. Ulusal Genç Solist Yarışması’nda dereceye girenler gala konserinde yeteneklerini gösterecek. Bugün saat 20.00'de yapılacak konsere katılım ücretsiz.

İZDSO’dan konser

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 5 Mayıs’ta Büyük Salon’da şef Cem’i Can Deliorman’ın yönetiminde konser düzenleyecek. 12 Mayıs Cuma günü ise İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Büyük Salon’da saat 20.00’de şef Holly Choe yönetiminde sanatseverlerle buluşacak. Konsere katılmak isteyenler www.biletinial.com ya da İZDSO gişelerden biletlere ulaşabilir.

6 Mayıs’ta Polonyalı Emir sergisi

AASSM, 6-26 Mayıs tarihleri arasında Polonyalı Emir: Waclaw Seweryn Rzewuski sergisine ev sahipliği yapacak. Polonyalı oryantalist ve seyyah Waclaw Seweryn Rzewuski'ye adanan sergi, Rzewuski'nin el yazmaları ve çizimlerinden oluşuyor. İzmirliler ücretsiz olarak sergiyi gezebilecek.

AASSO Beethoven eserlerini dinleyiciyle buluşturacak

Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası (AASSO) 11 Mayıs Perşembe saat 20.00'de sanatseverlerle buluşacak. Ludwig van Beethoven eserlerinin dinleyiciyle buluşacağı konserde, orkestrayı ülkemizde genç kuşağın kayda değer müzisyenlerinden biri olan şef Tolga Taviş yönetecek. Konserin solisti ise 4 yaşında başladığı piyano eğitimine, devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay ve Salzburg Mozarteum Üniversitesinde Prof. Pavel Gililov ile devam eden 14 yaşındaki İlyun Bürkev olacak. Biletlere www.kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ya da AASSM ve Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi gişesinden ulaşılabilir. (Gişe çalışma saatleri hafta içi 08.30-12.30, 13.30-17.30 arası)

Ünlü anime dizi müzikleri seslendirilecek

38 Samuray Orkestrası, 2023 Avrupa turnesi kapsamında yapılacak görsel şov “Anime Super Stars”ı 16 Mayıs Salı günü saat 20.00’de AASSM’de sahneleyecek. Gösteriye orkestra müzisyenleri, rock grubu, koro ve yetenekli solistler katılarak en ünlü anime dizilerinden 20'den fazla film müziğini seslendirecek. Gösterinin biletlerine www.u-concert.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Olten Filarmoni Orkestrası, Dansların Sentezi ile buluşuyor

Olten Filarmoni Orkestrası çok sesli müziği batıdan doğuya sentezlenen baleyle buluşturuyor. İzmir Devlet Opera ve Balesi dansçılarının Olten Filarmoni Orkestrası ile aynı sahnede yer alacağı konser 17-18 Mayıs tarihlerinde saat 20.30’da Büyük Salon’da İzmirlilerle buluşacak. Konserin biletlerine www.bilet.oltensanat.com adresinden ulaşılabiliyor.

Richard ilk kez AASSM’de

Okan Bayülgen, Shakespeare’in ünlü trajedisinden hareketle yazıp yönettiği Richard ilk kez AASSM’de 20-21 Mayıs tarihleri arasında sahnelenecek. Bayülgen’in de Richard karakterini canlandıracağı bu oyun, farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getiren Kabare Dada tarafından hayata geçiriliyor.

İzmirliler oyunun biletlerine ise www.biletix.com üzerinden ulaşabiliyor.

Sema Moritz AASSM sahnesinde

Türkiye’de ve Almanya’da Anadolu müziği üzerine çalışmalar yapan sanatçı Sema Moritz, 29 Mayıs’ta AASSM sahnesine konuk oluyor. Saat 20.00’de başlayacak konserin biletlerine ise www.aassm.org.trwww.kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası