Karabağlar Belediyesi, Belediye Başkanı Helil Kınay’ın önderliğinde sosyal belediyecilik anlayışıyla etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Başkan Kınay’ın seçim sürecinde söz verdiği gibi çocuklar için eğlenceli aktiviteler mahallelere taşınıyor. 27 Haziran Perşembe günü ilki düzenlenen Neşeli Sokaklar Mutlu Çocuklar Şenliği’nin ikincisi geçtiğimiz akşam Limontepe Pazaryerinde çocuklarla bir araya geldi.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2024-07-02 14.25.06.png)
Coşkulu kalabalığın olduğu etkinlikte daha önce hiç tiyatroya gitmemiş çocuklarla, tiyatro gösterileri ve daha birçok etkinlik buluşturuldu.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2024-07-02 at 14.42.26.png)
Sosis balon katlamadan, yüz boyamaya; tahta bacak gösterisinden, geleneksel sokak oyunlarına kadar çok sayıda keyifli aktivitelerle eğlenen çocuklar, aileleriyle birlikte keyifli anlar geçirdi.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2024-07-02 14.24.36.png)
Şenlikler yaz boyu sürecek
Karabağlar Belediyesi olarak yaz boyunca sokak şenliklerinin süreceğini belirten Başkan Kınay, tüm mahallelerde çocuk sesleriyle, çocuk şenlikleriyle, gençlerle ve kadınlarla hep beraber olacaklarını söyledi. Etkinliklerin belirlenen mahallelerle ortak bir şekilde düzenlendiğini ifade eden Başkan Kınay, bu etkinliklerin Karabağlar’ın her bir mahallesine ve her bir çocuğuna ulaşmasını istediğini dile getirdi. Çocuklara umut olmak ve mutluluklarına mutluluk katmak adına daha çok çalışmalar gerçekleştireceklerini belirten Başkan Kınay, Karabağlar’da yaşayan her çocuğun hayatına dokunacaklarının altını çizdi.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2024-07-02 14.24.15.png)
Çocuklardan Başkan Kınay’a çevreyi temiz tutma sözü
Şenlikte ikram edilen yiyecek ve içeceklerin çöplerinin çöp kutusuna atılması ve çevrenin temiz tutulması yönünde çocuklardan söz alan Başkan Kınay, çevre temizliğinin önemine dikkat çekti.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2024-07-02 at 14.44.02.png)
Ayrıca, çevre bilincinin önemini vurgulayan Başkan Kınay, çocuklar ve ailelerinden bu konuda hassasiyet göstermelerini istedi. Çocuklar ve aileleri bu çağrıya kulak vererek, etkinlik alanını temiz tutma konusunda Başkan Kınay’a söz verdi.