Yeni sezona Ersin Aka yönetiminde şampiyonluk parolasıyla başlayan Karşıyaka, ligde oynadığı son 3 maçında 2 mağlubiyet, 1 beraberlik alarak zirveden uzaklaştı ve Efeler 09 FK’nın 5, Turgutluspor’un 4, Batman Petrolspor’un da 2 puan gerisine düştü.
Teknik Direktör Ersin Aka'nın, istifasının ardından yeni bir teknik adam için hemen harekete geçen Karşıyakalı yöneticiler, gündemlerine eski bir Karşıyakalı Cihat Arslan’ı aldı. İzmir ekibini 2012-2013 sezonunda 1. Lig’de, 2017-2018’de ise 2. Lig’de yarım dönem çalıştıran Arslan’la teknik direktörlük görevi için görüşmeler yapılacağı kaydedilirken, 53 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcının da futbol oynadığı ve daha önce çalıştığı kulübüne geri dönmek istediği öğrenildi.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2023-11-13 13.19.15.png)
Öte yandan Cihat Arslan, kariyerinde Akhisarspor, Kasımpaşa, Yeni Malatyaspor, Adanaspor, Balıkesirspor, Manisa FK, Zenica ve FC Shkupi gibi takımları çalıştırdı. (İHA)