Maruf Mahallesi’ndeki 2 dönümlük otluk alanda yangın çıktı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine çok sayıda itfaiye, orman, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Rüzgarın etkisiyle büyüyen alevlere ilk müdahaleyi bölgedekiler yaptı.
![](/content/news_detail/_75111.jpg)
Şehrin farklı noktalarından görülen yangın, yakındaki tarihi Kütahya Kalesi surlarına ulaşmadan söndürüldü. Kısa sürede kontrol altına alınan yangına 4 itfaiye, 4 arazöz ve 30'a yakın personel müdahale etti. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmaları sürüyor.
Yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)