Ege Postası
Geri

Soyer İzmir’deki Karadenizlilerle buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna sayılı günler kala Karadeniz dernekleriyle buluştu. İlk turda sandığa gitmeyen seçmenin sonucu belirleyebileceğini söyleyen Başkan Tunç Soyer, “Böyle bir seçimde bir tek şey söyleyebilirim; ne olur sandığa gidin. Herkesten tek tek bunu rica ediyorum. Çıkacak sonuç, sandığa gitmeyenlerin de çoluğunu çocuğunu ilgilendirecek sonuçlar doğuracak” dedi.
Soyer İzmir’deki Karadenizlilerle buluştu
Haberler / Yerel Yönetimler
23 Mayıs 2023 Salı 11:40
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna sayılı günler kala, Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası'nda Karadeniz federasyonları ve dernekleriyle buluşma düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer'in ev sahipliğinde yapılan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun da katıldığı buluşmada federasyon ve dernek başkanlarının fikir ile ve görüşleri alındı. Türkiye'nin çok kritik bir seçime gittiğini belirten Başkan Soyer, seçimin referandum gibi yaşanacağını söyledi.

“Türkiye tarihinin en kritik, en önemli seçimi”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu seçim belki de Türkiye tarihinin en kritik, en önemli seçimi. Bu seçimde aslında bir sistemin devamı veya başka bir şeyin tercihi söz konusu. Böyle bir seçimde bir tek şey söyleyebilirim; ne olur sandığa gidin. Herkesten tek tek bunu rica ediyorum. Çıkacak sonuç, sandığa gitmeyenlerin de çoluğunu çocuğunu ilgilendirecek sonuçlar doğuracak. Seçim bir sistemin referandumu niteliğini taşıyor olacak. Eğer sandığa gidilmezse, eksik tecelli edecek bir milli irade olur. 8 milyonun üzerinde bir insanın sandığa gidip oy vermemiş olması çok büyük eksiklik” dedi.

“Birbirimize sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Seçim sonrası sandığa gitmeyenler için yapılan bazı araştırmalardan örnek veren Başkan Tunç Soyer, “Yüzde 97 ile seçimlerin rekor kırdığı ülkeler var. Bizim 8 milyon insanla ilgili yapmamız gerekenler var diye düşünüyorum. İnancınız, tercihiniz ne olursa olsun gitmemenin hepimizin istikbalini etkileyecek sonuçlar doğuracağını bilmemiz lazım. Bu en temel vatandaşlık görevine davet etmemiz lazım. Seçim bitecek, hayat akmaya başlayacak. İşte o zaman bize çok iş düşüyor. Biz bu memleketin sevdalıları, birbirimize sahip çıkmaya devam edeceğiz, kucaklaşmaya, duyup anlamaya devam edeceğiz” dedi.

Federasyon ve dernek başkanları da toplantı için Başkan Tunç Soyer'e teşekkür etti ve seçmenlerin sandığa gitmesi konusunda çağrı yaptı.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası