Sutopu Kadınlar 1.Ligi'nde şampiyon olarak tarihinde ilk kez Avrupa Kupaları’na katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Final 6'ya kalan ilk Türk ekibi oldu.
![](/content/news_detail/22.10.2023_71c0da71-4c9e-4310-b8e9-83decd59b9a8.jpg)
Çekya’nın Strakonice kentinin ev sahipliğinde düzenlenen Challenger Cup Kadın Müsabakalarında B Grubu’nda yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, grubundaki son maçında ev sahibi AJF Strakonice'yi 24-11 yendi ve namağlup grup lideri oldu.
![](/content/news_detail/22.10.2023_91f5bfe9-1072-4d62-9254-ed894169cc80.jpg)
AJF Strakonice karşısında ilk periyodu 7-2 önde kapatan ekibimiz, devreye 11-5 galip girdi. Üçüncü periyotta farkı arttıran takımımız, bu çeyreği 17-8, havuzdan da 24-11'lik skorla galip ayrıldı.
![](/content/news_detail/22.10.2023_f56d32f8-a6ad-432b-a754-5c86bc345b67.jpg)
Challenger Cup'ta İzmir Büyükşehir Belediyesi grubun ilk maçında Portekiz temsilcisi Sport Lisboa Benfica’yı 19-10, ikinci maçında ise İsveç temsilcisi Jarfalla'yı 21-3 mağlup etmişti.