İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi ekipleri, dün Kuzey Ege Otoyolu'nda İ.S.'nin kullandığı 35 T 5047 plakalı taksiyi durdurdu. Araçta bulunan 4 düzensiz göçmen yakalandı, şoför İ.S. ile yanındaki E.Ç. gözaltına alındı. Taksi içerisinde yapılan aramada ise 4 can yeleği, 4 şambrel ve 4 pompa ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.Ç. tutuklandı, İ.S. ise konutu terk etmeme şartıyla adli kontrolle serbest bırakıldı.
![](/content/news_detail/AW932670_01.jpg)
Düzensiz göçmenler ise işlemlerinin ardından Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. (İHA)