Çeşme Belediyesi tarafından 21-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Çeşme Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Çeşme Belediyesi Bando Gösterisi ile başlayan gösteriler Sakız Dans Ekibi performansı ile devam etti.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-09-25 at 12.33.31.png)
Çeşme Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterilerinin ardından yazar Sunay Akın Aya Haralambos Kilisesi’nde bir söyleşi gerçekleştirdi.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-09-25 at 12.32.50.png)
Rumca, Türkçe, Ladino ve Arapça notaların dansıyla İzmirli grub Salut de Smyrne Aya Haralambos’ta sanatseverlerle buluştu.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2023-09-25 12.22.48.png)
Festivalin son günü akşamında ise bir döneme adını yazdıran Gypsy Kings’in devamı olan, Flamenko gitarları ve etkileyici vokalleriyle dünyayı peşinden sürükleyen Chico & the Gypsies ve Ege Çeşme Amfi'de muhteşem bir kapanış yaptı.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-09-25 at 12.34.43.png)
Sahneye çıkan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, eşi Nuriş Oran ile oğlu Nazım Çetin Oran da sahneye çıkıp dans ederek hep birlikte şarkılar söyledi.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-09-25 at 12.35.36.png)
“Dünya devlerini ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz”
Konserin sonunda eşi Nuriş Oran ile ünlü sanatçılara çiçek takdim eden Başkan Oran şunları söyledi: “Çeşme Festivali'mizde dünya devlerini ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çeşme'nin, Çeşme Festivali'nin çıtasını, Çeşme'de kültür ve sanatın çıtasını yükseltmeye devam edeceğiz. Çeşme Belediyesi sanatı ve sanatçıyı, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edecek. Bu yolda sizlerle beraber yürümekten gurur duyuyoruz. İyi varsınız. Cumhuriyetin ve Kemalist devrimlerin kalesi Çeşme iyi ki var ve hep var olmaya devam edecek” dedi.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2023-09-25 12.24.01.png)