MENÜ
İzmir 13°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Başkan Batur canlı yayında yaşlılar için numara verdi!
Yerel Yönetimler
25 Mart 2020 Çarşamba 12:46

Başkan Batur canlı yayında yaşlılar için numara verdi!

Senem Gökdağ’ın sunduğu TV35 Gün Ortası Bülteni’ne telefon katılan Konak Belediye Başkanı Abdul Batur İzmir’in kalbi olan Konak’taki son durum hakkında bilgiler verdi.

EGEPOSTASI - Konak Belediye Başkanı Abdul Batur koronavirüs ile ilgili önlemleri bakanlık genelgelerinden önce almaya başladıklarını belirterek kurdukları Vefa Masası’yla Konak’taki 49 binden fazla 65 yaş ve üzeri vatandaşlara Pazartesi’den beri hizmet verdiklerini açıkladı. Başkan Batur “Bence en büyük ihtiyacımız kentin temiz tutulması. Kenti temiz tutarsak bu virüsün yaygınlaşmasının önüne geçeriz” dedi. Batur ayrıca canlı yayında kaymakamlıkla ortaklaşa kurulan Vefa Masası’nın 0 232 484 15 10 nolu telefon numarasını vererek 65 yaş ve üstü vatandaşların her ihtiyaçları için kendilerine ulaşmalarını istedi

‘UMARIM BU SALGINDAN BİR AN ÖNCE KURTULURUZ’

Korona virüsü ikinci dünya savaşından sonraki en büyük kabuslardan bir tanesi haline geldiğini belirten Abdul Batur şunları söyledi:  “Biz  9 Mart’tan itibaren Konak Belediyesiyle olarak bu virüsle baş etme çalışmalarına başladık. 9 Mart itibariyle el sıkışma tokalaşma rozetlerimizi herkese dağıttık. Sosyal mesafe noktasında bir farkındalığı ortaya koyduk. Lise öğrencilerimize virüsü anlattık. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordineli halde kamu kurum ve kuruluşlarını ilaçladı. 13 Mart’tan itibaren bütün etkinliklerimizi durdurduk. Bütün Konak’ta dezenfektasyon çalışmalarımız devam ediyor. Okullarımızı kapanmadan önce afişlerle bilgilendirdik. Bence en büyük ihtiyacımız kentin temiz tutulması. Kenti temiz tutarsak bu virüsün yaygınlaşmasının önüne geçeriz. O yüzden dezenfektasyonu çok önem veriyoruz. Konak içindeki tüm resmi daireleri dezefektasyonu gerçekleştirdik. Bugün göğüs hastanesini de yapacağız. Bütün eczanelerimizin dezenfektasyonunu gerçekleştirdik, parklarımızı da elden geçiriyoruz. Süreç için bakanlıktan yapılan çalışmaları ve genelgeleri takip ederek bir bütün halinde bu savaşı, hükümeti kaymakamı valisiyle birlikte yürütmeye çalışıyoruz. Genelgeler kapsamında 12 yaşında küçük çocuğu olan çalışanlarımıza 30 Mart’a kadar izin verdik. Yarı zamanlı çalışıyoruz. Pazar yerlerimiz ve özellikle caddelerde hijyen çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yemekhanelerimiz kapattık. Buradan faydalanan vatandaşlarımızın evlerine kuru gıda yolluyoruz. Sokak hayvanlarımızı da unutmuyoruz. Her gün mamalarını koyuyoruz. Konak Meydanı’nda yem satan yaşlılarımız vardı onlara da yardım ediyoruz. Yaşamın devam etmesi için

Belediyemiz olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Konak Belediyesi olarak Kaymakamlığımızla 65 yaş üstü vatandaşlarımıza hizmet için Vefa Masası toplantısına katıldık. Ortaklaşa yapılacak çalışmaları değerlendirdik. Pazartesi’nden itibaren kendilerine hizmet vermeye çalışıyoruz.

 Bizim tespitlerimize göre Konak’ta 49 bin üzerinde 65 yaş ve üstü vatandaşımız yaşıyor. Onların hepsine ulaşmaya çalışıyoruz. 0 232 484 15 10 numaraları telefonlara ulaşırlarsa Vefa Masası’ndan arkadaşlarımız hemen kendileriyle ilgileniyoruz. Her şey için bize ulaşsınlar. Ayrıca artık Oda nikahına döndük, 10 kişiyi geçmeyecek şekilde nikah kıyıyoruz. Sağlık çalışanlarımıza minnet borçluyuz. Belediyemizde gecesini gündüzüne katan başta temizlik işleri personelimiz olmak üzere bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, onlar  da alkışı hak ediyor. Bu bir felaket anca birliktelikle ve belli bir disiplin içinde aşabiliriz diye düşünüyorum. Bakanlığımızın açıklamalarını dikkatle takip edeceğiz ve uyacağı umarım bu salgından bir an önce kurtuluruz” diye konuştu.

  Haberin Videosu

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası