MENÜ
İzmir 21°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Go-kart pistine karşı insan zinciri!
Güncel
8 Ağustos 2020 Cumartesi 15:50

Go-kart pistine karşı insan zinciri!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Güzelbahçe Yelki Mahallesi’nde Doğal Sit ve Tarım alanı içine Go-Kart(karting) pisti planlarını onaylaması üzerine itirazların devam etmesine rağmen asfalt dökülmesi belediye ve halk tarafından büyük bir tepki aldı. Doğa için nöbete başlanan alanda bugün de geniş katılımlı insan zinciri oluşturuldu.

EGEPOSTASI- Güzelbahçe Yelki Mahallesi'nde Doğal Sit ve Tarım alanı içine Go-Kart (karting) pisti yapılamasına tepkiler sürüyor. Bölgede iki gündür Doğa İçin Nöbetteyiz eylemi sürerken, firmaya da inşaatın mührünü kaldırarak yeniden çalışmalara başlamak istemesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

İnşaat ruhsatı alınmadan asfalt yapılmak istenmesine karşı Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve Güzelbahçeliler doğa için harekete geçerken alanda nöbet tutuluyor.

Eylemciler bugün de doğayı korumak adına insan zinciri oluşturdu.

Zeytin ağaçlarının bulunduğu tarım alanında yapılmak istenen Go-Kart pistine karşı yapılan eyleme, CHP ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları da katıldı.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası