MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İYİ Parti İzmir’de 'işçi alımı' krizi... İl başkanlığında kavga
Yerel Politika
9 Ekim 2019 Çarşamba 11:11

İYİ Parti İzmir’de 'işçi alımı' krizi... İl başkanlığında kavga

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın katıldığı bir programda, Millet İttifakı ortağı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer’e işe alım konusunda sitemde bulunmasının ardından İYİ Parti içinde de ‘işe alım’ çatlağı yaşandığı iddia edildi.

EGEPOSTASI - İzmir’de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediyelere işçi alımı tartışmaları bu kez İYİ Parti’de kavgaya yol açtı.

İYİ Parti Karşıyaka Teşkilat Başkanı Volkan Berber, daha önce basında yer alan açıklamalarında,  il yönetiminin ilçe teşkilatlarını yalnız bıraktığı ve özellikle Başkan Kırkpınar ile yönetim kurulu üyelerinin yakınlarından oluşan isimleri Büyükşehir’in CV Bankası'na yönlendirildiğini iddia etmişti.

Bu gelişmeler üzerine Başkan Kırkpınar'ın, Karşıyaka İlçe Teşkilatını dün akşam saatlerinde tam kadro acil toplantıya çağrıldığı öğrenildi.

İl başkanlığına giden Karşıyaka İlçe Başkanı Seçkin Boyunağa ve teşkilat üyeleri, Başkan Kırkpınar ile özel olarak görüştü.

Karşıyaka Teşkilat Başkanı Volkan Berber’in açıklamaları üzerinden ilçe başkanı ve teşkilatı uyaran Kırkpınar, "Bir rahatsızlığı olan var mı?" diye sordu.

Soru üzerine söz alan Volkan Berber’in, Başkan Kırkpınar’a il tarafından yalnız bırakıldıklarını, yaptıkları propaganda çalışmalarında hiçbir destek alamadıklarını ve işe alımlar konusunda hiçbir adım atılmadığını, bu durumun teşkilat mensupları arasında moral bozukluğuna neden olduğunu söylemesi üzerine ortalığın bir anda karıştığı ileri sürüldü.

Başkan Kırkpınar’ın Berber’in sözlerine çok kızdığı, "Şerefsizsin bunları sana yedireceğim" dediği iddia edildi.

Yumruklaşmaya varan arbedenin yaşandığı öğrenilirken, Kırkpınar’ın şoförünün Volkan Berber’e yumruk attığı araya partililerin girerek iki tarafı yatıştırdığı ve toplantının da bu şekilde sona erdiği aktarıldı.

Olay sonrası Volkan Berber'in, Karşıyaka Teşkilat Başkanlığı görevinden istifa ettiği öğrenilirken Egepostası’na konuşan Karşıyaka İlçe Başkanı Seçkin Boyunağa, "Dün yaşanan olayla ilgili bir fikir beyan etmeyeceğim. CHP’nin bize olan tutumu nedeniyle böyle şeyler gerçekleşiyor. Bizim verdiklerimizin ve ittifakın karşılığı bu değil. İttifaktan daha fazla ilgi bekliyoruz" dedi.

Öte yandan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel bugün İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ile bir araya geldi. Saat 13.30 il başkanlığında gerçekleşen görüşmede işe alımlarla ilgili sıkıntılar noktasında adımlar atılacağı belirtildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 T.C Erol DURUKAN
 9 Ekim 2019 Çarşamba 14:27
CHP seçmeninin'de bir tahammülü var bu CHP içinde FELAKET olacak...
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası