MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir göbeğinde yok böyle cahillik!
İzmir
22 Mart 2020 Pazar 16:39

İzmir göbeğinde yok böyle cahillik!

Vaka sayısının ve ölümlerin gün geçtikçe arttığı koronavirüs salgını ile mücadelede uzmanların sokağa çıkılmaması yönündeki ikazları sürerken, İzmirliler sahillere akın etti! Öte yandan İzmir'de 65 yaş ve üstündeki vatandaşlar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasına genel olarak uydu, dışarı çıkan bazı vatandaşlar ise uyarılarak evlerine gönderildi.

EGEPOSTASI - İzmir’in ‘lüks’ semtlerinden olan Bostanlı’da, koronavirüs salgınına yönelik yapılan tüm uyarılara rağmen bir grup vatandaş hiçbir virüs tehdidi yokmuşçasına sahile akın ederek nargile içti, okey oynadı! İzmir’e hiç yakışmayan ve görenleri şaşkına çeviren bu fotoğraf, sosyal medya gündemine oturdu ve büyük tepki topladı.

 65 yaş üstü vatandaşlar uyarılarak evlerine gönderildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların sokağa çıkmaması için yapılan çağrılar doğrultusunda İzmir'de çok sayıda yaşlı vatandaş, çağrıya uyarak evinde kaldı.

155'i arayıp polisten yardım isteyen 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları da polis ve belediye ekiplerince giderildi.

Öte yandan, yasağa uymayarak dışarı çıkan 65 yaş ve  üstündeki bazı vatandaşlar da polis ekiplerince uyarıldı ve evlerine dönmeleri sağlandı. 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası