MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Karşıyaka Çarşı esnafı isyanda! Yan sokaklarda korona yok mu?
İzmir
6 Mayıs 2020 Çarşamba 12:15

Karşıyaka Çarşı esnafı isyanda! Yan sokaklarda korona yok mu?

Karşıyaka Çarşısı, vapur iskelesinden İZBAN Karşıyaka İstasyonu’na kadar olan kısmı Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında alınan kararla yaya trafiğine kapatılmıştı. Ancak çarşının yan sokaklarına giriş-çıkış serbest bırakıldı. Esnaf bu duruma; “Ana caddede korona var da yan sokaklar da yok mu?” diyerek tepki gösterdi.

EGEPOSTASI-Karşıyaka Çarşısı, Karşıyaka Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararıyla koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında 5 Nisan’da yayalara kapatıldı. Çarşının giriş çıkışlarına bariyerler konuldu. O dönemde polis yalnızca çarşıda çalışan ve bölgede oturan kişilerin girişine izin vermişti. Memnuniyetle karşılanan uygulama zamanla eleştiri oklarının hedefi oldu.

Karşıyaka Çarşı olarak bilinen Kemal Paşa Caddesi yaya trafiğine kapatılınca doğal olarak tüm çarşı esnafı da kararı desteklemek için kepenk indirdi.

Ama uygulama yan sokakları içermediği için vatandaşlar en az çarşı kadar yoğun olduğu bilinen yan sokakları kullanmaya devam etti.

Yaşanan süreçte yaya girişine yasak olan Kemal Paşa Caddesindeki esnaf mağduriyeti giderek katlanarak artan esnaf tepki gösterdi.

Kira ve stopajlarını ödemeye devcam ettiklerini belirten esnaf, uygulama için, “Ana cadde bomboş ama yan sokaklar daha dolu. Ana caddede korona var da yan sokaklar da yok mu” dedi.

  Haberin Videosu

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Ege Postası