MENÜ
İzmir 13°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Taciz davasında bakanlık avukatı isyan etti: Neden ısrarla tutuklamıyorsunuz?
Güncel
15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:46

Taciz davasında bakanlık avukatı isyan etti: Neden ısrarla tutuklamıyorsunuz?

Bornova'da evinde rahatsızlandıktan sonra yaşamını yitiren 9 yaşındaki Y.K'ye ölmeden önce tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan tutuksuz sanık Tuncay Ç'nin yargılanmasına devam edildi

İzmir'in Bornova ilçesinde hayatını kaybeden kız çocuğuna, vefatından önce cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, taraf avukatları ile hayatını kaybeden Y.K'nin (9) yakınları hazır bulundu. Muğla'da başka bir "cinsel istismar" suçlamasından tutuklu bulunan, bu dosyanın tutuksuz sanığı Tuncay Ç. duruşmaya katılmadı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Emine Şentüfekçi Tezcan, daha önce de ısrarla sanığın tutuklanması gerektiğini savunduklarını ancak mahkemenin de bu talebi ısrarla reddettiğini söyledi. Tezcan, sanığın Muğla'nın Menteşe ilçesinde 2 çocuğa cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığını anımsattı. 

Sanığın çocuklar için tehlike oluşturduğunu vurgulayan Tezcan, benzer olayların tekrarlanmaması için Tuncay Ç'nin tutuklanmasını bir kez daha talep ettiklerini belirtti. 

Duruşma savcısı, sanığın tutuklanmasına yönelik bir talebinin olmadığı yönünde mütalaa verdi. 

Mahkeme heyeti, sanığın tutuklanması yönündeki talebin reddine karar vererek duruşmayı erteledi. 

Olay

Bornova ilçesinde 21 Kasım 2016'da evinde fenalaşan ilkokul öğrencisi Y.K (9), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Arkadaşının dedesi Tuncay Ç'nin tacizine uğradığı öne sürülen, o günden sonra okula gitmeyen, psikolojik tedavi gören Y.K'nin, "duruşmada kendisini taciz eden kişiyle karşılaşacağı için yaşadığı stres ve korku nedeniyle kalp krizinden yaşamını yitirdiği" iddia edilmişti.

Tutuksuz sanık Tuncay Ç. hakkında, "mağdurun bitkisel hayata ve ölümüne neden olacak şekilde çocuğa cinsel istismarı ile çocuğun cinsel istismarı" suçlamalarından dava açılmıştı.

Mahkeme, Tuncay Ç. hakkında, Y.K'nin ölümüne ilişkin "kasten öldürme" suçlamasıyla açılan davanın bu dosyayla birleştirilmesine karar vermişti. (AA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası