MENÜ
İzmir 23°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Tatilciler matematik sergisine ilgi gösterdi
İzmir
6 Haziran 2019 Perşembe 09:22

Tatilciler matematik sergisine ilgi gösterdi

İZMİR'de 'Herkes İçin Matematik' öğretim modeliyle çocuklara ve yetişkinlere matematiği sevdirerek, çeşitli eğitimler veren ve ürettiği materyalleri sergileyen emekli öğretmen Nurten Alpaslan, bayram tatilinde Selçuk ilçesindeki Kayser Kaya Konakları'nda yeni bir sergi açtı. Alpaslan, bölgeye bayram tatiline gelen ailelerin çocukları için matematik eğitimlerinin verildiği bir yaz kampı talep ettiğini söyledi.

İzmir'de 'Herkes İçin Matematik' adı altında tasarladığı öğretici materyallerle eğitimler vererek matematiği korkulan ders olmaktan çıkarmayı amaçlayan, emekli öğretmen Nurten Alpaslan, bayram tatilinde İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Kayser Kaya Konakları'nın içindeki taş bir binada bir sergi daha açtı. Bir matematik müzesi hayali olan Alpaslan, taş bir yapının içinde açtığı sergide birbirinden ilgi çekici materyalleri sergiledi. Bayram tatili için bölgede konaklayan tatilciler, çocukları ile sergiyi gezdi. Nesin Matematik Köyü'nün çok yakınında bulunan serginin, 10 Haziran'a kadar ziyarete açık olacağı belirtildi.

Serginin çok ilgi gördüğünü anlatan Alpaslan, "Sergi materyallerinin bulunduğu mekân da çok güzel. Ben her sergide olduğu gibi bunda da çok heyecanlıyım. Sergiye gelen matematik öğretmenleri de oldu, onlarla güzel sohbetler ettik. Eski öğrencilerimden ziyaret edenler oldu, hepsi günüme güzellik kattılar. Ziyaretçiler Ankara'ya, Gaziantep'e çağırıyorlar, sergimizi oralarda açmamızı istiyorlar. Tatilciler çocukları için yaz kampı talep ediyor, belki yazın da burada bir çalışma yapabiliriz. Hayalimdeki matematik müzesini kurmak için mücadelemden hiç vazgeçmiyorum. Soluk aldığım sürece de vazgeçmem" diye konuştu. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası