Geçtiğimiz gün Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan Akbelen Ormanı'nda ağaç kıyımına yönelik başlayan direnişe destek vermek amacıyla bölgeye giden CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, kendisine tepki gösteren bir yurttaşa parmak sallayarak "Bana bağırma" demişti.
Olayın ardından çok sayıda tepki alan Başarır, Halk TV'de Buket Güler'in sunduğu 'Gündem Özel' programına konuk oldu. Burada gündemdeki konulara değinen Başarır, çok konuşulacak bir ifadede bulundu.
Başarır, “Bizim tabanımız küsse de kızsa da gelir yine CHP'ye oy verir" ifadelerini kullandı.
Başarır'ın ifadeleri sosyal medyadan tepki topladı. O tepkilerden bazıları:
![](/content/news_detail/Screenshot_20230801-064731_Samsung Internet.jpg)
![](/content/news_detail/Screenshot_20230801-064748_Samsung Internet.jpg)
![](/content/news_detail/Screenshot_20230801-064756_Samsung Internet.jpg)