Ege Postası
Geri

Bakan Dönmez: Karadeniz gazı 1 hafta sonra hanelere ulaşacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AKP Eskişehir milletvekili adayı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının 1 hafta sonra hanelere ulaşacağını açıkladı.
Bakan Dönmez: Karadeniz gazı 1 hafta sonra hanelere ulaşacak
Haberler / Ekonomi
11 Mayıs 2023 Perşembe 09:51
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Dönmez, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dönmez, Karadeniz gazı nedeniyle 1 ay ücretsiz doğal gaz uygulaması ile tüketiciye 40 milyar liralık katkı sağlanacağına dikkati çekerek faturaların altında, "Bu ayki fatura tutarı devlet tarafından ödenmiştir" diye yazacağını söyledi.

"Hem milletimiz hem devletimiz kazançlı çıkacak"

Dönmez, “Gabar petrolü indirim olarak vatandaşa yansıyacak mı" sorusunu "2020’de ilk keşif yaptığımızda da benzer sorular vardı, biz hep demiştik ki bu işten hem milletimiz, hem devletimiz kazançlı çıkacak, yeter ki biz sahayı üretime alalım. Şu anda da daha henüz tam üretime geçmiş değiliz, bu işten de hem milletimiz hem devletimiz kazançlı çıkacak" diye yanıtladı.

"Petrol kuyularımıza beton bile atabilirler"

Dönmez’in hedefinde muhalefet de vardı. Dönmez, "Onların birçok taahhütleri var, nükleer güç santralini durduracağız, hatta şimdi yeni ortakları bu kadar baraja ihtiyaç yok diyorlar, rüzgâr santrallerine bile karşı çıkıyorlardı, onların ne yapacağını kestirmek zor. Bizim petrol kuyularımıza da beton bile atabilirler” dedi. (T24)

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası