Sınırları içinde bulunan 106 cami, 2 cemevi ve 1 kilisenin düzenli olarak temizlenmesi sayesinde Bornovalılar daha temiz bir ortamda ibadet etmenin huzurunu yaşıyor.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-10-03 at 10.01.01.png)
Koordinasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler özellikle vatandaşların ibadetlerini yaparken alınlarını koyduğu halıların temizliğine büyük önem veriyor.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-10-03 at 10.00.43.png)
Halı yıkama makinesiyle hijyenik bir ortam sağlanıyor. Bunun yanında pencere ile sütunların temizliği, merdivenlerin ve ayakkabılıkların temizliği de büyük bir titizlikle yapılıyor.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-10-03 at 10.01.08.png)
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, insanların bir araya geldikleri kutsal mekanların temizliğine büyük önem verdiklerini belirterek, “İbadetlanelerimizi sadece dini bayram ve dini günlerin öncesinde değil düzenli olarak bütün bir yıl boyunca temizliyoruz” dedi.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2023-10-03 at 10.00.35.png)