Ege Postası
Geri

CHP'de kritik zirve: Aslanoğlu delegelerle buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Kurultay Delegeleri CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı toplantıda bir araya geldi. CHP’de yaklaşan kurultay öncesi yapılan toplantıdan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 56 delegeden 55'i destek verirken, sadece Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay imza vermedi.
CHP'de kritik zirve: Aslanoğlu delegelerle buluştu
Haberler / Yerel Politika
28 Eylül 2023 Perşembe 09:22
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

CHP İzmir’de son il kongresinde belirlenen, seçilmiş kurultay delegeleri ilk kez bir araya geldi. İl başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıya katılan kurultay delegeleri 38. Olağan CHP Kurultayı’nda Genel Başkanlığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önerilmesi ve desteklenmesi içim imza verdi.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Aslanoğlu, “İzmir’in Kemal Kılıçdaroğlu’na kesin desteğini zaten ifade etmiştik. Bugün bu desteği, il kongremizde seçilen kurultay delegelerimizin önerisiyle imza altına aldık” dedi. Aslanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

DEĞİŞİM VE YENİLENME KILIÇDAROĞLU LİDERLİĞİNDE OLMALI

Bugün Sayın Büyükşehir belediye başkanımız ve kongremizde seçilmiş olan kurultay delegelerimiz ile 38. CHP Kurultay’ını ve İzmir olarak göstereceğimiz tavrı konuşmak için toplandık. Son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Kurultay delegelerimiz söz alarak görüşlerini dile getirdi. Tüm kurultay delegelerimizin ortak ve güçlü bir şekilde ifade ettiği görüş ise İzmir’in Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na güçlü bir destek vermesi fikriydi. Bu fikri delegelerimizin önerisiyle toplantı sonunda imza altına da aldık. Toplantıya katılan 49 kurultay delegemizin imzaları, il dışında ve rahatsız olduğu için mazeret bildirerek toplantıda alınan kararın altına imza atacakları sözünü veren 6 kurultay delegemizin de sözlü ifadeleriyle, kongremizde seçilmiş 55 kurultay delegemiz ile birlikte, 38.Olağan Kurultayda Genel Başkanlığa Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu öneriyor ve destekliyoruz. İzmir örgütü kendisine yakışanı yapmıştır. Bizler bir değişimi ve yenilenmeyi destekliyor ve bu değişimin Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde olması gerektiğine inanıyoruz. Bu yolda Sayın Genel Başkanımıza sahip çıkıyor ve destekliyoruz.

TUGAY İMZA VERMEDİ 

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın CHP Grup Başkanı ve CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel'e destek vereceğini Ege Postası gündeme getirmişti.

Edinilen bilgiye göre Başkan Cemil Tugay, bugün Kılıçdaroğlu için imza vermedi. Tugay'ın imza vermemesiyle İzmir delegasyonu 1 fire vermiş oldu. 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege Postası