Ege Postası
Geri

Foça'da bayram hareketliliği yaşanıyor

İzmir'in turistik ilçelerinden Foça, Ramazan Bayramı ve eğitime verilen ara tatil ile birlikte hareketli bir dönem geçirirken, Foçalı işletmeciler yoğun talepten dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Foça'da bayram hareketliliği yaşanıyor
Haberler / Ege
23 Nisan 2023 Pazar 15:32
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Ramazan Bayramı nedeniyle tatilde olan vatandaşlar, güzel havayı fırsat bilerek İzmir'in Foça ilçesine akın etti. Sabah saatlerinde sakin olan Foça, öğleden sonra hareketlendi ve trafik yoğunluğu yaşandı. Her bütçeye uygun tatil imkanı olan Foça'da işletmeciler bayram yoğunluğunun bir gösterge olduğunu, pandemi ve depremler nedeniyle psikolojik olarak rahatlamak isteyen vatandaşların turizm sezonunda yoğunluk oluşturacağını ifade etti.

Foçalı kafe işletmecisi Emine Caner, "Geçen sezona göre bu sezon daha yoğun olacak gibi görünüyor. Foça'ya yoğun talep var. Çok kalabalık. Bunun devamını diliyoruz" dedi.
Restoran işletmecisi Ergin Çimen ise "Sezon itibarıyla beklentimiz yüksek. Ülke olarak sıkıntılar yaşadık. Pandemi, deprem ve doğal afetler gibi büyük sıkıntılar yaşandı. Psikolojik olarak toplumun rahatlama ihtiyacı var. O yüzden ciddi bir potansiyel bekliyoruz. Ekonominin iyiye gideceğine inanıyoruz. Tüm esnaf arkadaşlar sezona hazırız. Bayram yoğunluğunu gördük. Bu kadar yüksek bir yoğunluk beklemiyorduk" şeklinde konuştu.

Foçalı işletmeci İbrahim Dirik de, "Bölgemiz epey rağbet görüyor. Bu yıl, sezonun iyi olacağını düşünüyoruz. Deprem felaketi de olsa, ekonomik sıkıntılar da olsa insanların turizmden beklentisi oldukça yüksek. Bu sezon eğlenceli ve herkesin huzurlu bir şekilde tatil yapacağına inanıyoruz" dedi. (İHA)

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege Postası