Ege Postası
Geri

Karaburun'da 13'üncü Mordoğan Levrek Avı Yarışması düzenlendi

İzmir'in Karaburun ilçesinde amatör balık avı ve deniz tutkunları 13'üncü Mordoğan Levrek Avı Yarışması'nda buluştu. Etkinlikte Türkiye'nin dört bir yanından yurttaşların yanı sıra yabancı ülkeden çok sayıda katılım oldu.
Karaburun'da 13'üncü Mordoğan Levrek Avı Yarışması düzenlendi
Haberler / İzmir
25 Şubat 2024 Pazar 13:41
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Nergis, Mandalina, Zeytin, Keçi Kırkım ve Börklüce gibi çok sayıda festival ve şenlik düzenlenen Karaburun Mordoğan'da hafta sonu ise amatör balık avı meraklıları 13'üncü Mordoğan Levrek Avı Yarışması'nda buluştu.

'Biz simite gevrek, dostluğa levrek deriz' temasıyla gerçekleştirilen yarışma, dünyanın dört bir yanından amatör balık avı tutkunlarını aynı kıyıda bir araya getirdi.

Yarışmada, İspanya'dan Azerbaycan'a ABD'den Kanada'ya çok sayıda katılımcı olta attı. 1600'e yakın yarışmacının kayıt yaptırdığı yarışmada katılımcılar sabah saatlerine kadar keyifli anlar yaşadı. Öte yandan hafta sonu ilçede restoran ve otellerde ise yoğunluk oluştuğu belirtildi.

'YAŞASIN MAVİ VATAN'

Amatör balıkçılık dünyasından Müjdat Turan, Soner Birgül, Recai Dönmez, Levent Sancak'ın ve Kenan Üstündağ'ın katıldığı, Dr. Mustafa Özbaş'ın yönettiği söyleşi ilgi çekti. Pek çok Karaburunlu gibi 'hayatının halatını denize bağlayan yarımada insanı' olduğunu vurgulayan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, "Deniz bizim için çok şey ifade eder. Organizasyonumuzun adı yarışma da olsa, vermek istediğimiz mesaj net: Mavi vatanımız denizlerin kirletilmemesi, sualtı yaşam zenginliğimizin korunması, neslini korumak zorunda olduğumuz balıklarımızın bulunmaz bir besin kaynağı olduğunun vurgulanması. Gelip geçici olmadığımız için, kökleri bu topraklarda olmanın sorumluluğuyla ata yurdumuza sahip çıkıyoruz. Doğasını, denizini koruyup; yarınlara, çocuklarımıza miras bırakmanın öneminin farkında olduğumuz yarımadamız var" dedi.

LEVREK VE KALAMARDA ÖDÜLLER

24 Şubat 20.00'de başlayıp bugün saat 09.00'da sona eren 13 saatlik maratonda, iki kategoride dereceye girenler Aykut Pala sunumuyla gerçekleşen törenle ödüllendirildi. Yarışma sonucunda Levrek Avı kategorisinde 725 puan ile Mustafa Turan birinci, Mehmet Rüzgar 470 puanla ikinci, Cemal 370 puanla üçüncü oldu. Kalamar kategorisinde Ceyhan Aydın 4185 puanla birinci, M. Buğra Kurt 1760 puanla ikinci, Mehmet Tatudede 1030 puanla üçüncü oldu. Yarışmanın Jüri Özel Ödülü ise, 400 gram sübye yakalayan ve anne adayı Şöhret Evran isimli katılımcıya verildi.

2025’YENİDEN BULUŞMAK ÜZERE…

Etkinlik sponsoru olan firmaların özel hediyelerinden oluşan av ürünleri ise, tüm katılımcıların başvuru kartları içinden çekiliş yapılarak sahiplerini buldu. Erdoğan, dereceye giren balık ve deniz tutkunlarına ödüllerini; hakem ve sponsor firma temsilcilerine plaketlerini takdim etti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası